arçelik 7083 çamaşır makinesi program bitmiyor

herkese hayırlı işler ustalar elimde bir adet arçelik 7083 çamaşır maknesi var anakart değiştirdim fakat bir türlü program bitirmiyor.örnek olarak 12 dk lık sıkma programına getiriyorum 8 dk ya kadar sıkıyor daha sonra bir müddet bekleyip sıkmaya devam ediyor ama süre aynı şekilde kalıyor.yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba. Su boşaltma (tahliye) pompası elektriki bağlantılarını kontrol ettiniz mi? Bu yüzden sıkmada bekleme veya bunun tekrar etmesi durumu olabilir. Çamaşır makinelerinde genel olarak bir program bitmeden, bitmesine neden olan herhangi bir sebep yüzünden sonraki programlara geçişler mümkün olamaz, programın çalışma sırası mantığına, işlemlerin sırayla tamamlanıp tamamlanmadığına direk bağlı kalarak. Örneğin preostat ünitesi çok kritik parçalardandır, iç arızası veya elektriki bir tutukluğunda su alındıktan hemen sonra yıkamaya geçilmemesi durumu oluşabilir. Yani asıl sıradaki işlem bitmeden veya bazı sebeplerle tamamlanamadan sonraki işlemlere hiç geçilemiyor. Kolay gelsin.

Bazende pompanin termiyi atiyor.boyle proqram bitmeme arizasi ola bilir.bir defa bende boyle ariza ile karsilasdim.ariza pompadan cikdi

Su boşatma pompasının içine 10.kuruş veya 25 kuruş girebiliyor hortumu tıkayor benim başıma böyle bir olay geldi
suyu boşatmıyor saatlerce çalışıyor.

cihazın tüm kompenetleri aktif çalışıyor.çalışan aynı model makinenin anakartı ile değiştirdim yine aynı problem devam ediyor.pompa sağlam su seviye sağlam

Su seviye anahtarini kontrol et usta

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180618-192423.png
    Screenshot_20180618-192423.png
    228.4 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
herkese hayırlı işler ustalar elimde bir adet arçelik 7083 çamaşır maknesi var anakart değiştirdim fakat bir türlü program bitirmiyor.örnek olarak 12 dk lık sıkma programına getiriyorum 8 dk ya kadar sıkıyor daha sonra bir müddet bekleyip sıkmaya devam ediyor ama süre aynı şekilde kalıyor.yardımlarınızı bekliyorum.
fatih kardeş aynı sorun bende de oluştu yıkama bitiyor sıkmada bitiyor 1 dak. kaldı yazıyor ama makina programı bitirmiyor devamlı su almadan sıkma yapıyor duruyor sonra yine devam ediyor ha bire sıkıyor kart sıfır değişti prostat değişti ama anlamadım sorun nedir sen nasıl hallettin sorun nereden çıktı deneyimini paylaşır mısın saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri