Arçelik 6366 Tuz ve Su Yumuşatma Ayarı

Arçelik 6366 bulaşık makinesi aldık. Bugün arkadaşlar gelip kurdular. Makineyi kuran yetkili arkadaş 100 TL ye bulaşık makinesinin hortumu ile musluk arasına mıknatıs sistemli bi cihaz takabileciğini, bu sistemin suyu yumuşattığını ve makineye tuz kullanılmasına gerek kalmadığını söyledi. Bu arkadaşın dediklerine güvenmeli miyim? Bu cihaz gerçekten dediği gibi bir işe yarıyor mu? Tuz koymazsam makine zarar görür mü? Ve son olarak 100 liraya kazıklandım mı aklımda deli sorular..

Birincisi o magnetik olduğu iddia edilen aparatın fiyatı 35tl
İkincisi hiç bir işe yaramıyor.

Suyun kirecini ancak katyonik reçineler "düzenler"
Bulaşık makinelerinde reçine ve bu reçineyi dejenarasyon yapan tuz sistemi mevcuttur.
Yeni makinenin kul.kılavuzunin yanında su sertliğini ölçen çubuk çıkar.
Belli bir değerin altında tuza gerek yoktur.
Üstünde ise tuz ayarı yapılır ve MUTLAKA SODYUM TUZU (NaCl) konulmalıdır.
Çankırı kaya tuzu, Sivas, Himalaya vs gibi düşük sodyumlu tuz olmaz.
Bul.mak.tuzunun tüm numarası budur. Bunun yerine iri taneli Tuzgölü tuzunu kullanabilirsiniz.

Arçelik 6366 bulaşık makinesi aldık. Bugün arkadaşlar gelip kurdular. Makineyi kuran yetkili arkadaş 100 TL ye bulaşık makinesinin hortumu ile musluk arasına mıknatıs sistemli bi cihaz takabileciğini, bu sistemin suyu yumuşattığını ve makineye tuz kullanılmasına gerek kalmadığını söyledi. Bu arkadaşın dediklerine güvenmeli miyim? Bu cihaz gerçekten dediği gibi bir işe yarıyor mu? Tuz koymazsam makine zarar görür mü? Ve son olarak 100 liraya kazıklandım mı aklımda deli sorular..

tv içinde akım korumalı prizi itekliyorlar yersen .

https://download.arcelik.com.tr/Dow...TR_20170403150216_User Manual - Filetr_TR.pdf

Tablet deterjanlar Piyasada klasik tablet deterjanlara ilave olarak su yumuşatma tuzu ve / veya parlatıcı etkisi içeren tablet deterjanlar da bulunmaktadır.
Bazıları cam koruyucu, paslanmaz çelik koruyucu gibi özel bileşenler de içermektedir.
Bu tabletler belli bir su sertlik seviyesine (21°dH) kadar çalışır.
Bu seviye üstünde tablet deterjanla birlikte su yumuşatma tuzu ve parlatıcı da kullanılmalıdır

Su sertlik seviyesine (21°dH) Türk göre hangisi !!! ?
Tablet kullanacaksanız , sertlik az ( (21°dH) aşağı ise hiç tuz bölümüne hiç bir tuz koymayın bence !!!
benim lafıma bakmayın , bilen birilerine danışın .
hayırlı olsun sağlıcakla kalın

Son düzenleme:
su girişine bağlanan cihaz için verdiğiniz 100 TL yi, kafanıza takmayın, kendinizi boşa üzmüş olursunuz.

istanbulda Şebeke suyu kireci çok çok az; hiç tuz kullanmak gerekmiyor

kesin bilgi.

Aynısını bana da satmaya çalıştılar. Hemen internetten fiyatına baktım 50 lira gibi bi satış fiyatı vardı. Alet saçma geldi satın almadım. @arkaplan hocam TV için kurulum formuna akım korumalı priz satın aldı mı almadı mı diye işaretleme yapıyor. Eğer satın almazsak voltaj yükselmesine veya düşmesine bağlı arızada! garanti dışı kalacağını söylüyor. Bu durumda satın almayıp herhangi bir arızada cihazını kendilerine göndersem voltaj arızası diyip geri gönderecekler.

Aynısını bana da satmaya çalıştılar. Hemen internetten fiyatına baktım 50 lira gibi bi satış fiyatı vardı. Alet saçma geldi satın almadım. @arkaplan hocam TV için kurulum formuna akım korumalı priz satın aldı mı almadı mı diye işaretleme yapıyor. Eğer satın almazsak voltaj yükselmesine veya düşmesine bağlı arızada! garanti dışı kalacağını söylüyor. Bu durumda satın almayıp herhangi bir arızada cihazını kendilerine göndersem voltaj arızası diyip geri gönderecekler.

arçelik servisi arkadaşa satmış garantiden çıkar yedirmesi !!! ( hiç faydası yoktur )

satış taktiği özellikle ben arattırdım müşteri hizmetleri ve teknik kısm fabrikayı aradık ,
garantimiz süresi neyse odur dedi .
akm koruma prizinden bizim haberimiz yok , servise yaptırımda yok .
bozacı şıracı hesabı

3 maymun.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri