arçelik 6240s bulaşık makınası arızası

cengo59

Üye
selam arkadaşlar makına sabun almıyor.sabun bölmesine tablet sabun koyup kapatıyorum.normal çalışmaya başlıyor.fakat program sonu bittiğinde kapagı açıp baktıgımda sabun yerinde duruyor.sorun ne olabilir..fikri olan arkadaşların mesajlarını bekliyorum..şimdiden çok teşekkürler...

alt ve üst fıskiyeleri söküp temizleyin. içi tıkalı ya da limon çekirdekleri olabilir

deterjan çekmecesi hiç açılmıyormu yoksa açıldıgı halde deterjanı eritmiyormu...eger açılmıyorsa ya deterjan çekmecesinin bobini arızalıdır degiştirmek gerekir yada önüne bulaşık geliyorsa açılmasını engelliyor olabilir...açıldıgı halde eritmiyorsa suyu ısıtmıyor olabilir yada su sirkülasyonunda problem olabilir...

usta murat arkadasım deterjan bölme kapağı hiç açılmıyor.sabun oldugu gibi duruyor.su ısıtması normal.fıskıyeler dönüyor.program başlatma bitirme herşey normal gibi birtek sabun kapagı açmıyor.

kapagın önüne bulaşık gelmiyor özellikle kontrol ettim .yani engellicek bi durum yok.bu kapak bobinin nasıl kontrol edebilirim.???kapagı söktüğüm zaman görebilirmiyim yada farklı bi yöntemi varmı .???

kapagın iç yan kenarlarındaki vidaları söküp kapak ön sacını alırsan çekmece üzerindeki bobini görürsün tek bobin bulamazsan komple parlatıcı kutusunu degiştirmen gerekebilir...yaklaşık 25 tl civarı olması lazım...

usta murat arkadasım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri