Arçelik 6230 program başlamıyor

hkaraman

Üye
Merhaba,

Arıza önce kendini program yıkama ortasında durup tekrar başlamaya çalışarak ve bu arada ön paneldeki yeşil yıkama aktif ışığının yanıp sönmesiyle gösterdi, ancak 20-25 dakika bu şekilde devam ettikten sonra normal yıkamaya devam edip bitiriyordu.

Şu anda düğmeye basınca bir başlama sesi gelip hemen kesiliyor. Makina 5 yıllık, problem ne olabilir?

Teşekkürler

yıkama ledinin yanıp sönmesi su girişi hatası yada su sayacı arızasından yapar.makinayı teste alın bakalım ne yapacak.programı 2 ye alın başla-beklet tuşuna basılı ike makinaya elektrik verin başal-bekle tuşundan elinizi 3-5sn sonra çekin tüm ışıklar yanıp sönecek sonra her başla bekle tuşuna bastıkça makina ilgili parçaları devreye alacaktır.test programını daha önce verdik forumu araştır bulacaksın uygula bakalım sonuç ne olacak.

Test programına girdikten sonra sürekli başlaya basmıyorsunuz. bir kere basıyorsunuz 7-9 dk arası test programını çalıştırıyor. test işleminde arıza yakar ise program takip ledlerini yakarak gösteriyor

Her iki cevaba da çok teşekkür ederim, akşam deniyip gelişmeleri paylaşacağım. Tekrar teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar,

Test programını aradım bulamadım forumda, zahmet olmazsa paylaşman mümkün mü?

Tekrar Teşekkürler

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar,

Test programını aradım bulamadım forumda, zahmet olmazsa paylaşman mümkün mü?

Tekrar Teşekkürler

g2hsv.png

Tekrar Merhaba,

Denedim, yıkama ve bitti lambaları 2 sn yandıktan sonra başla tuşuna bastım fakat yine makina problemi tarif ettiğim gibi çalışıp durmaya, ışık yanıp sönmeye devam etti. Çok net değilim ancak teste girmediğini sanıyorum, ayrıca farkettim ki bu çalışıp durma deterjan kapağı açılıp deterjan düştükten sonra oluyor. İşin içinden çıkamadım.

Teşekkürler.

Merhaba,

Arıza önce kendini program yıkama ortasında durup tekrar başlamaya çalışarak ve bu arada ön paneldeki yeşil yıkama aktif ışığının yanıp sönmesiyle gösterdi, ancak 20-25 dakika bu şekilde devam ettikten sonra normal yıkamaya devam edip bitiriyordu.

Şu anda düğmeye basınca bir başlama sesi gelip hemen kesiliyor. Makina 5 yıllık, problem ne olabilir?

Teşekkürler

ön paneldeki elektronik kartı sökün
üzerinde bulunan 1.5mf büyük mavi kondansatörü ve ısıtma rolesini değiştirin
sorun düzelecektir

kart üzerinde kondansatör C5
role RL1 olarak belirtilmiştir
kartı çıkartırken söktüğünüz kabloları not edin veya foto çekin.
kendiniz yapamazsanız kartı yollamanız durumunda garantili olarak tamir ediyorum

kolay gelsin
saygılar

Merhaba Üstad,

Adres ve fiyat bilgisi alabilirsem hemen göndereyim.

Teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri