Arçelik 6230 Bulaşık Makinesi 1 Saatte Biten Program 4 - 5 Saatte Bitmeye Başladı?

by_x

Üye
Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi Arçelik 6230 Bulaşık Makinemize bi haller oldu.
Normalde 2. program 58 dakikada biterken şimdi 4 - 5 saatte anca bitiyor. Forumdan Daha önceki benzer makina arızalarına baktım fakat benzer problem göremedim. Program bitince bulaşıklar gayet temiz ve içinde suda kalmıyor. Tıkanma falan mı var diye Calgonitin Makine temizleme deterjanından aldık yine sonuç yok... bu işlemden sonra çalışırken seste biraz artma oldu.. sizce problem ne olabilir? ne yapmamız lazım?

İlginize şimdiden teşekkürler.

sizin kontrol etmeniz gerekenler Şebeke su basıncı normal mi , su giriş filtresi temiz mi ve ürün suyu ısıtıyor mu. bu etkenler normal ise elektronik kartı değiştirin

suyu ısıtıp ısıtmadığını kontrol edin derim .Benim siemens makinada 4.5 saatde bitiriyordu,detaya inince ısıtmadığını tespit ettim ve forumda verdiğim linkteki olayları takip edip sorunu çözdüm.Şimdi yaklaşık 1.5 saatde yıkama bitiyor.Bendede bulaşıklar temizdi ama soğuk su ile yıkama yapılıyordu..

ses ventilin inleme sesi (su giriş vanası) olabilir ventile pislik gelmiş olabilir veya su az geliyor olabilir

programin uzun sürmesi şunlara bağlı olarak değişebilir

1-şebeke gerilimi 200-220 volt olmalı
2-su basıncı
3-ısıtma devresi
suan benim aklıma gelen ilk şeyler bunlar şebeke gerilimi (voltaj) düşük olursa makina ısıtmayı istenilen sürede ısıtamayacağından proğram uzayacaktır

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri