arçelik 6230 ışıkları yanmıyor-çalışmıyor

Kimse bakmiyormu buraya

İyi calismalar.resimde kart üzerinde sol üst taraftaki sokette bulunan kablolardan sarinin yanindaki mavi kablo koptu.o mavi kablo mor kablo ile beraber makinanin emaye kapaginin altindaki metal plakada bulunan karttan geliyor.ben mavi kabloyu tekrar sokete zorda olsa soktum.sizce bu mavi kablo ne ise yariyor.herhangi bir tehlike arz edermi?

Ekli dosyayı görüntüle 31986

deterjan kutusuna gidiyor. soktum dediğiniz sokette sorun var ise makina deterjan kapağını açmaz. programda kapağı açıyor ise sorun yok demektir

Selamın aleyküm arcelik 6230 bulaşık makinesinde ben de kontrol panelindeki düğmelerin çalışmaması sorunuyla karşılaştım kapağı çıkarıp kontrol edince açma kapama dügmesindeki mavi kabloya elektrik gelmedigini farkettim şimdi ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz

Selamın aleyküm arcelik 6230 bulaşık makinesinde ben de kontrol panelindeki düğmelerin çalışmaması sorunuyla karşılaştım kapağı çıkarıp kontrol edince açma kapama dügmesindeki mavi kabloya elektrik gelmedigini farkettim şimdi ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz
güzel kardeşim açma kapama anahtarına 4 kablo girer.mavi ve kahverengi kablolar direk prize taktığın fişten makinaya ulaşır.Kontrol kalemiyle kontrol ettiğinde kablolardan birinde kontolkaleminin ışığının yanması diğer kabloda ışığın yanmaması gerekir.fişi prize ters taktığındada ışık yanmayan kabloda ışığın yanıp ışık yanan kablodada ışık yanmaması gerekir.eğer ışık hiç yanmıyorsa aşağıdan yukarı çıkan kablolar kapının açılıp kapandığı haraketli yerden kopmuştur.aklına takılan bir şey olursada bana 0536 462 18 59 dan ulaşabilirsin.

Arkadaşlar kolay gelsin iyi günler , benimde bir sıkıntım var başka konu açmamak için buraya yazdım makine 6230 H Arçelik , makine çalışırken kapak açılıp tekrar bulaşık ekleniyor kapak tekrar kapatılıp açma kapama tuşuna bsildiktan sonra ışıklar yanmıyor. Paneli sokutugumde kart üzerindeki direnç yanık durumda idi aynı zamanda açma kapama tuşu da sorunluydu bu iki parçayı değiştirdik ancak , kart üzerindeki direnç tekrar keserek yandı. Sorun başka nerede olabilir şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar kolay gelsin iyi günler , benimde bir sıkıntım var başka konu açmamak için buraya yazdım makine 6230 H Arçelik , makine çalışırken kapak açılıp tekrar bulaşık ekleniyor kapak tekrar kapatılıp açma kapama tuşuna bsildiktan sonra ışıklar yanmıyor. Paneli sokutugumde kart üzerindeki direnç yanık durumda idi aynı zamanda açma kapama tuşu da sorunluydu bu iki parçayı değiştirdik ancak , kart üzerindeki direnç tekrar keserek yandı. Sorun başka nerede olabilir şimdiden teşekkürler
elektronik kartınız arızalı başka bir sorun yok.kartı getirin yada gönderin tamirini yapalım

elektronik kartınız arızalı başka bir sorun yok.kartı getirin yada gönderin tamirini yapalım

Hocam iyi günler kart üzerindeki entegre değiştirilip montajı yapıldı. Makineye enerji verdiğimizde açma kapama ve parlatıcı ışığı yanıyor ve onun dışında herhangi birşey yok ilk anda boşaltma pompası çalışması gerekiyor. Entegre işleminden sonra herhangi bir ayar yapmamız gerekiyor mu teşekürler

Merhaba Arkadaşlar,

Hazır konuyu bulmuşken bende bir soru sormak istiyorum.

Bulaşık makinası yıkama esnasında sanırım, farklı bir ses çıkarıyor. Sanki kasnağın üzerinde bir kayış varda boşa dönüyormuş gibi tanımlayabilirim.

Aşağıdaki videoda sesi duyabilirsiniz. Bu video biraz eski şimdi bu ses daha uzun süre duyuluyor. Ses yükselmedi ama duyulma süresi arttı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

güzel kardeşim açma kapama anahtarına 4 kablo girer.mavi ve kahverengi kablolar direk prize taktığın fişten makinaya ulaşır.Kontrol kalemiyle kontrol ettiğinde kablolardan birinde kontolkaleminin ışığının yanması diğer kabloda ışığın yanmaması gerekir.fişi prize ters taktığındada ışık yanmayan kabloda ışığın yanıp ışık yanan kablodada ışık yanmaması gerekir.eğer ışık hiç yanmıyorsa aşağıdan yukarı çıkan kablolar kapının açılıp kapandığı haraketli yerden kopmuştur.aklına takılan bir şey olursada bana 0536 462 18 59 dan ulaşabilirsin.
Evet bu mesaj bakımcıı abimize özel bir teşekkür üzerine yazılmıştır. Büyüklerimizin dediği gibi marifet iltifata tabiidir kendisine gerek bu forum üzerinden gerekse telefon üzerinden verdiği değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Sayesinde sorunu çözmüş bulunuyorum belki insanlık için küçük ama benim için çoook büyük bir adımdı. Usta emeğine sağlıkk...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri