Arçelik 6104 çamaşır makinası çıldırttı :D

arkadaşlar makinam su alıp hiç çalışmıyordu bende herzamanki gibi kömürdür deyip değiştirdim. fakat çalışmadı. motoru söktük termikleri iptal ettiler çalışmıyordu, çalışmaya başladı.fakat makina yine aynı su alıp duruyor.daha sonra kartta sorun dedik tamirine yolladık rölelerde dediler yapıp yolladılar. şimdi iki kez çalıştı tambur geri durdu. menü stabil çalışmıyor. bir programı iptal etmek için basıyorum 3 saniye bazen iptal ediyor bazen etmiyor . nedendir bayram üstü masraf çıktı

Motor kömürleri bazen düzgün temas etmiyor. Oraya yönel bence

kartta röle arızası çok nadir bir durumdur,(tamirciyim tecrübe ile sabit) kartta en çok kondastör ve entegre (tyn yada top serisi) arıza yapar. su seviye sensörünü kontrol ediniz ve bir de su girişinin olduğu parça adı aklıma gelmiyor onun manyetiği gitmiş olabilir ya manyetize edin yada değiştirin. bu arada umarım köürleri değiştirirken kollektörün temizliğini yapmışsınızdır. kolay gelsin benim aklıma gelenler bunlar

kartta röle arızası çok nadir bir durumdur,(tamirciyim tecrübe ile sabit) kartta en çok kondastör ve entegre (tyn yada top serisi) arıza yapar. su seviye sensörünü kontrol ediniz ve bir de su girişinin olduğu parça adı aklıma gelmiyor onun manyetiği gitmiş olabilir ya manyetize edin yada değiştirin. bu arada umarım köürleri değiştirirken kollektörün temizliğini yapmışsınızdır. kolay gelsin benim aklıma gelenler bunlar
Temizlendi, demin 10 dakika çalıştı durdu yine, gelen usta rezistansda gitmiş dedi
Motor kömürleri bazen düzgün temas etmiyor. Oraya yönel bence
İki kez kömür değişti

usta ben kart tamircisiyim, makineden hiç anlamam, aklıma gelen ve bildiğim arızaları söyledim.

Rezistans arızalı olunca motor dönmüyormu. Enteresan. Hata koduna bakın netten.

Faydası olur mu bilmem ama bazen makinede herşey normal olmasına karşın fiziksel bir sebepten işlevini tam olarak yerine getiremeyen bir parçada makinenin işleyişini durdurarak, elektroniksel bir arıza varmış gibi arızaya sebep verebilir. Bizimde, makine içerisine kaçan bir çatal iğnenin pompa çıkışında açılarak, çek valf görevi gören bir topun ağzına gerilip orada paslanıp topun tam kapanmamasına sebep olmuş, bundan kaynaklı garip garip arızalar vererek geçmiş gün beni uğraştırmıştı. Pompayı kontrol için söktüğümde sağlam olduğunu test edip takmadan önce hortumları temizlemek için hortumları söktüğümde fark edip çıkardıktan sonra makine kendine gelmişti.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri