Arçelik 6060 ET bulaşık makinası yardım

ufuk_ay

Üye
Bende Arçelik 6060 ET bulaşık makinası var. Makina çalışırken çocuk açma kapama düğmesinden makinayı kapattı tekrar açtığımızda makina çalışmıyordu hiç bir led ışık yanmıyor ve program saati göstermiyor. makinadan çalıştığını gösteren ne bir ses ne de bir ışık yok. düğmeyi değiştirdim. şimdi su poşaltma pompası çalışıyor. ledler yine yanmıyor ne yapabilirim. bulaşık makinası olmasada daha önceden servis tecrübem var.
lütfen yardım.

taban sacına su taşırmış sanırım. bu sebepten emniyet için sürekli pompa yapıyor. makinayı arkaya doğru eydirip taban sacındaki suyu boşaltın. düzeltip tekrar çalıştırın. çalışırsa şayet su akma , taşma sebebini araştırın

açma kapama düğmesini açtığınızda en azından program düğmesi üzerindeki ışık yanması gerekiyor? yanıyor ise başla bekleye 5 sn basılı tutup programı resetleyin. tekrar başlaya bastığınızda yıkama ışığının yanması gerekiyor? bu işleri yapmıyor ise kart arızalı gibi görünüyor

Açma kapama düğmesini açtığımda program düğmesi üzerindeki ve diğer hiç bir ışık yanmıyor.
Ana kartmı arızalanmıştır. Digital saatin olduğu kart sağlammıdır. ? kartlarıda kontrol ettim hiç bir yanık izi yok.
çalışırken aniden kapatma sonucu oldu arıza

bu işlerde çok fazla tecrubem yok ama bu ani kapanış herhangi bir kısa devreye sebep olmuş olabilir. bundan dolayı da karta zarar vermiş olabilir. Elektronik devre elemanlarının arızalanması için illada patlaması yada biyerinde patlak olması gerekmez. Size tavsiyem konuya çok hakim değilseniz çok fazla kurcalamadan bir servis çağırmanız.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri