Arçelik 6050 E Bulaşık Makinesi Su Problemi

makinanın alt taban sacına su dolmuş. emniyet swici açmış ve sürekli pompa yapıyor. makinayı arkaya doğru biraz eğdirin su boşalsın sonra düzelir
Swicin içindeki köpük kısım 3 parça olmuş ama ayrılmamış biraz öne çektim düzeldi su almaya başladı gelgelelim şimdi de yıkamaya geçmiyor.suyu aldı bekliyo.cebi temizledik bi sorun yok pompa da çalışıyo su da alıyo niye çalışmıyo bu makine valla şaştım yaa şimdi su alıp duruyo 3-4 dakika sonra tekrar su alıp duruyo başa döndük anlıycağınız.)bütün sorumlu swic mi acaba?

başla dur düğmesi yanıp yanıp sönüyo su alma ve bekleme devam ediyo

suyu yeterli miktarda alıp kesiyor ve hiç çalışmıyor ise sirkülasyon pompa motorunu kontrol etmeniz gerekiyor. sıkışık gibi bir durum olsa yine dınnn lama yapar ve çalışamaz. buna sebep kendi keçe ve buçlarındaki sıkıntıdan sıkışık olması. yada hemen yanındaki 5 mf kondansatörü arızalı olması.

yeteri kadar su almadan kesiyor ise elektronik kart suyu sayamıyor. buna sebep te su cebindelki küçük sayaç kartı ile ilgili olabilir. o soket oksitlemiş karta temas etmiyor olabilir. en iyisi soketi kesip kart üzerine lehimlemek. ya da su cebinde kartın okuduğu bölmenin içinde pervane var. o pervane dönmüyor sıkışıyor olabilir. öyle bi durum var ise su cebinin değişmesi gerekli pervane sökülemez.

bi ihtimal de kart arızasından dolayu su miktarınn hesaplanamaması. bu durumda da kartı değiştirin. yada gözle bi kontrol edin. kondansatörlerde şişme dirençlerde yanık varmı. kart ise ön pano içersinde program cihazı yanında

problemi çözüldü.cepte bulunan soket tam oturmamış şu an makine çalışıyor.kaynak arkadaşımızın yönlendirmeleri sonucu problem halloldu.teşekkürler

suyu yeterli miktarda alıp kesiyor ve hiç çalışmıyor ise sirkülasyon pompa motorunu kontrol etmeniz gerekiyor. sıkışık gibi bir durum olsa yine dınnn lama yapar ve çalışamaz. buna sebep kendi keçe ve buçlarındaki sıkıntıdan sıkışık olması. yada hemen yanındaki 5 mf kondansatörü arızalı olması.

yeteri kadar su almadan kesiyor ise elektronik kart suyu sayamıyor. buna sebep te su cebindelki küçük sayaç kartı ile ilgili olabilir. o soket oksitlemiş karta temas etmiyor olabilir. en iyisi soketi kesip kart üzerine lehimlemek. ya da su cebinde kartın okuduğu bölmenin içinde pervane var. o pervane dönmüyor sıkışıyor olabilir. öyle bi durum var ise su cebinin değişmesi gerekli pervane sökülemez.

bi ihtimal de kart arızasından dolayu su miktarınn hesaplanamaması. bu durumda da kartı değiştirin. yada gözle bi kontrol edin. kondansatörlerde şişme dirençlerde yanık varmı. kart ise ön pano içersinde program cihazı yanında
şimdi herşey güzel giderken ventilden vınlama sesi geliyo su almıyo ventili değiştirsem sorun hallolur mu acaba??

ventili değiştirdim problem çözüldü

sizin su sayaç grubunuz su cebi ile birlikte. su cebi dediğim çekmiş olduğunuz hortumların bağlandığı plastik parça. ve bu iz çok kötü olmuş. bu durumda suyu cepten taşırma yapar ve ventilin emniyet sistemi kapatır. su cebinden çıkan ince bir hortum su alma ventiline gider. bu emniyet hortumudur. su taşmalarında ventilin su almasına engel olmak için. tavsiyem su cebini değiştirin. içi açılır bişey değil. temizleyebilirseniz temizleyin. kazan içine giden suyun çizdğim kırmızı kanaldan geçmesi gerekiyor.

cepteki sol alttaki mavi soketin takılı olduğu kart değişebiliyor mu su alıp duruyo tekrar su alıp duruyo ventili yeniledim cebin tıkanıklığını da temizledim ancak 15 sn kadar su alıp duruyo.5 dakka sonra tekrar 15sn su alıp duruyo sonra boşaltma yapıyo ve başla dur yanıp sönüyo.sol alttaki kart çıkabiliyo mu ne yapmak lazım çok meşgul ettim sizi biliyorum ama problemi çözemedim gitti.teşekkürler yardım için

en başta su gurubunu değiştirin yazmıştınız ya o bakımdan soruyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri