Arçelik 6050 E Bulaşık Makinesi Su Problemi

sizin su sayaç grubunuz su cebi ile birlikte. su cebi dediğim çekmiş olduğunuz hortumların bağlandığı plastik parça. ve bu iz çok kötü olmuş. bu durumda suyu cepten taşırma yapar ve ventilin emniyet sistemi kapatır. su cebinden çıkan ince bir hortum su alma ventiline gider. bu emniyet hortumudur. su taşmalarında ventilin su almasına engel olmak için. tavsiyem su cebini değiştirin. içi açılır bişey değil. temizleyebilirseniz temizleyin. kazan içine giden suyun çizdğim kırmızı kanaldan geçmesi gerekiyor.

çok teşekkür ederim kaynak.cebi söktüm ve kırmızıyla işaretlediğiniz yeri sıcak su yardımıyla açtım ancak kırmızı çizginin sağında kalan yerdeki tıkanıklığı lavabo aç ile açabileceğim sanırım.ulaşılması zor.ondan sonrada makineyi toplayıp çalıştıracağım.sonucu buraya yazarım.verdiğiniz bilgiler iiçin teşekkürler.

tamamen temizlemen en güzeli
cebi yıkadım açıldı pislikler gitti.topladım makineyi temiz ve pis su bağlantılarını yaptım ve çalıştırdım ancak açma kapama düğmesine bastığım anda boğuk bir ses gelmeye başladı su almıyor başka bişey yapmıyor sadece bu ses neden kaynaklı olabilir??başla dur yapsam bile ses devam ediyor??

cebi yıkadım açıldı pislikler gitti.topladım makineyi temiz ve pis su bağlantılarını yaptım ve çalıştırdım ancak açma kapama düğmesine bastığım anda boğuk bir ses gelmeye başladı su almıyor başka bişey yapmıyor sadece bu ses neden kaynaklı olabilir??başla dur yapsam bile ses devam ediyor??

SU ALMA VENTİLİ DINNN'LAMASI OLABİLİR Mİ ?

SU ALMA VENTİLİ DINNN'LAMASI OLABİLİR Mİ ?
hayır daha yüksek geliyo ses ventil mi diye havasını da aldım hortumun ama dün su alıp veriyordu sürekli şimdide açma kapamaya basar basmaz daha programa getirmeden başlıyor ses

Makinenin içine su döktüm 3-4 litre kadar onu boşalttı onun sesi olabilir mi.ama yeniden su almadı acaba başka bi yerinde ceple bağlantılı bi yerde de tıkanıklık olabilir mi.?gerçi dün su alıyordu ama_?

SU ALMIYOR BOŞALTTI İÇİNDEKİ SUYU AMA SES DEVAM EDİYOR

şu an sadece tuz ve parlatıcı ışığı yanıyor ama ses devam))

makinanın alt taban sacına su dolmuş. emniyet swici açmış ve sürekli pompa yapıyor. makinayı arkaya doğru biraz eğdirin su boşalsın sonra düzelir

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri