Arçelik 6030S yıkamaya başlamıyor

cirak05

Üye
Selamın aleyküm
Arçelik 6030S 3 programlı makina ve her 3 programda da yıkama yapmıyor. Ön kapağı açık şekilde çalıştırdım ve su almadığını fark ettim. dışardan içine 5 - 10 litre su doldurdum, programı başa alıp çalıştırdım, suyu tahliye etti, sanki tahliye motoru sürekli çalışıyor gibi.

Makinenin herhangi biryerinde kaçak olabilir dolayısıyla altta bulunan şamandırayı devreye sokmuştur, su sayacı arızalı olabilir, su cebi tıkalı olabilir. Makinenize program verdiğiniz zaman pompa sesinden sonra ventil sesi geliyor mu ?

Geç cevap cevap verdiğim için kusura bakmayın, bugün fırsatım oldu, yeni bakabildim.
Evet şamandıra su kaçağını tespit ettiği için programa başlamıyormuş, kaçak su yan taraftaki parçadan geliyor, çektiğim videodaki parçanın çalışması doğru mu, yani contasında mı sorun var yoksa parçanın kendisi mi sorunlu?

Kamera kaydından sonra, su cebinin contasını ve bağlandığı yüzeyi temizledim, şimdilik su kaçağı kesildi. Yalnız ortasında mavi renk kademeli bir anahtar var, 1-2-3 diye numaraları var, bu ne işe yarar?

Son düzenleme:
Geç cevap cevap verdiğim için kusura bakmayın, bugün fırsatım oldu, yeni bakabildim.
Evet şamandıra su kaçağını tespit ettiği için programa başlamıyormuş, kaçak su yan taraftaki parçadan geliyor, çektiğim videodaki parçanın çalışması doğru mu, yani contasında mı sorun var yoksa parçanın kendisi mi sorunlu?

Kamera kaydından sonra, su cebinin contasını ve bağlandığı yüzeyi temizledim, şimdilik su kaçağı kesildi. Yalnız ortasında mavi renk kademeli bir anahtar var, 1-2-3 diye numaraları var, bu ne işe yarar?
Sanırsam su alma miktarını belirliyor fakat tam emin değilim.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri