Arçelik 5950 orbital- sıkmada yüksek devirde çok ses var

severgin

Üye
Makina 1600 devirde çok gürültü yapıyor, sanki kazan makinanın içinde bir yerlere değiyor, tak tak tak diye sesler geliyor ,tamirci kazan değişmeli diyor 350-400 tl yeni kazan için para istiyor.

Ne yapmalıyım, lütfen yardımcı olurmusunuz.

bu üründe Kazan Arkasındaki 3 Ayak grubu dediğimiz rulman yuvası çatlama yapıyor. bu durumda değişmesi gerekiyor. üründeki hasarları inceleyip öyle bir fiyat vermek. tamirci dediğiniz şahsı bilmem ama yetkili servisden bir fiyat almanızı tavsiye ederim

Arkadaşlar, Arçelik Çamaşır makinalarının kazan rulmanlarını değiştirdikten sonra ; ön lastikle kazan arasında ki mesafede açıklık kalıyor ve yıkama esnasında burdan özellikle çorap gibi küçük parçalar içeri kaçıyor. Dikkat ettim sadece arçelik ve bekoya özgü bir durum. Bunu nasıl önleyebiliriz, ya da sizde de aynı sorunlar oluyor mu?

Merhabalar,ç.m ayak denge sorunu varsa ses yapabilir,amortisörler arızalı olabilir,kazan"da bulunan keçe özelliğini kaybedince öncelikle iç rulman bozulıyor v.s.İthal bir makinedir"LG",yedek parçaları yerli üretime göre biraz daha pahalıdır.Tavsiyem yetkili servise,yetkili arkadaşlara problemini gidermektir.
,

Arkadaşlar, Arçelik Çamaşır makinalarının kazan rulmanlarını değiştirdikten sonra ; ön lastikle kazan arasında ki mesafede açıklık kalıyor ve yıkama esnasında burdan özellikle çorap gibi küçük parçalar içeri kaçıyor. Dikkat ettim sadece arçelik ve bekoya özgü bir durum. Bunu nasıl önleyebiliriz, ya da sizde de aynı sorunlar oluyor mu?

sadece rulman değişiminden sonra bu sorun var ise sorun körükten kaynaklanıyor. rulman dağıldığı zaman tambur sarkmasından dolayı tambur ağzı körüğe sürterek aşındırıyor. körüğü de değiştirmeniz gerekiyor.

makınanızın modelı nedır ?

dediğim gibi tamur sürtmesinden kaynaklı aşınmadır.

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri