Arçelik 5500 E tahliye pompası sorunu

kacmazzz

Üye
Arkadaşlar merhaba elimde bir adet arçelik 5500 e çamaşır makinası var tahliye motoru yandı degiştirdim yeni taktım fakat tahliye motoru sürekli çalışıyor nedeni ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.

pompa yandıgında elektıronık karta zarar vermıs ola bılır

ventılını kontrol edın elektıronık kartta yanma veya oksıt kısa devre ola bılır

Makina hafızasını sıfırla,düzelmezse toplam 4 adet ventil bobinlerini tek tek sağlam bir ventil bobiniyle değiştirerek ve tek-tek deneyerek kontrol et.Su seviye anahtarı kurtarma pozisyonunda takılıp kaldıysa pompa sürekli çalışır.Hepsini deneyip sonuç alamadıysan karttan başka sebep kalmıyor.Kolaygelsin..

Makina hafızasını sıfırla,düzelmezse toplam 4 adet ventil bobinlerini tek tek sağlam bir ventil bobiniyle değiştirerek ve tek-tek deneyerek kontrol et.Su seviye anahtarı kurtarma pozisyonunda takılıp kaldıysa pompa sürekli çalışır.Hepsini deneyip sonuç alamadıysan karttan başka sebep kalmıyor.Kolaygelsin..
makina hafızasını sıfırlama işlemini nasıl yapıyoruz

merhaba,
herhangi bir adımda ''program ilerletme butonuna basarak program takip ledleri sıra ile yakılarakprogram sonlandırılır.eğer genel reset anlamında sormuşsanız bu üründe hafızadaki arızayı silmek gibi bir seçeneğimiz yok.makineyi çalıştırdığınızda ekranda arıza uyarı kodu görmüyorsanız (F1-F7 arası) çok küçük bir ihtimalde olsa SSA arızalıdır.

kolay gelsin

bizimde tahliye motoru yandı.yenisini taktım sürekli çalışıyordu.ana kartta P2 pompaya gidiyor.anakartta tüm soketleri çıkarttım sadece pompaya giden P2 soketi takılı bıraktım karta 220 verince yine pompa çalışıyordu.anakartta arıza olduğunu bu şekilde anladım.hemen P2 girişinde triyak var o yanmıştı.birde bazı diyotlar gitmiş.neyse anakartı değiştirdik,şimdi çalışıyor.

selam arkadaşlar. ariston avxl 105 çamaşır makinesi tahliye pompası sürekli çalışıyor kapatma düğmesinden kapatsam bile taki fişi çekene kadar. neden olabilir. şimdiden teşekürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri