Arçelik 5070 su akıtma sorunu

orse

Üye
Arkadaşlar,

Benim, son günlerde dondurucu kısmından soğutucu kısmına zaman zaman su akıtan Arçelik 5070NF bir dolabım var.Soğutması normal.Ama suyu kanaldan, altındaki buharlaşma kabına vereceğine soğutucu bölüme veriyor.Özel Servis çağırdım.Resistansların(4 tane) arızalı olabileceğini ve sorun çıkmaması için komple hepsinin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.150 TL de fiyat verdi.Yetkili servis te 100 tl fiyat verdi.Kafam karıştı.Bu fiyatlar normalmi.Acaba gerçekten ısıtıcılar arızalımı.Bu arızayı vermeden önce arkadn biryerden çıt çıt diye birses geliyordu.Servise arızadan önce sorduğumda önemsiz demişti.Ama sonra arıza verdi.Niye fiyatta bu kadar fark çıktı.Ne yapmamı önerirsiniz.Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar.:eek:

Sn.Ali Ustam ve Sn.Ekrem Ustam sizlerinde değerli yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum.Saygılar.

Arkadaşlar,

Benim, son günlerde dondurucu kısmından soğutucu kısmına zaman zaman su akıtan Arçelik 5070NF bir dolabım var.Soğutması normal.Ama suyu kanaldan, altındaki buharlaşma kabına vereceğine soğutucu bölüme veriyor.Özel Servis çağırdım.Resistansların(4 tane) arızalı olabileceğini ve sorun çıkmaması için komple hepsinin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.150 TL de fiyat verdi.Yetkili servis te 100 tl fiyat verdi.Kafam karıştı.Bu fiyatlar normalmi.Acaba gerçekten ısıtıcılar arızalımı.Bu arızayı vermeden önce arkadn biryerden çıt çıt diye birses geliyordu.Servise arızadan önce sorduğumda önemsiz demişti.Ama sonra arıza verdi.Niye fiyatta bu kadar fark çıktı.Ne yapmamı önerirsiniz.Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar.:eek:
servis gerekli olan bölüme müdale edecektir özel servis bodozlama tüm rezinstansları değiştirme yi tercih etmiş
Bu durumda ben kendi adıma yetkili servisi tercih ederdim

bu konuda ali ustama katılıyorum. sizdeki ürün biraz tecrübe ve bilgi isteyen bir ürün. yani her baba yiğidin harcı değil. piyasada bu ürünlerden anlayan birilerini bulmak zor. en iyisi yetkili servise güvenin. ürüne göre istenen fiyat da gayet normal.

pek çok arızaya rasladığımız ve bnm şahsen (belalı dolap) diye adlandırdıgım 5070 dolaplarda en sık rasladıgımikinci arıza budur..

dolapdan su gelio dediniz ara sıra dediniz bu birazkafamı karıştırdı ama su geliyor denildiği zaman ilk olarak ısıtıcılara bakıyoruz
ısıtıcılar oluşan buzu eritip kanaldan buharlarştırma kabına yollayamadıgı için bir çok yerden su akıntısı şikayeti olabiliyor ..
ikinci olarak kanal tıkalı olabilir bununda sebebi tabikide ısıtıcılar çünkü kanaldaki buzuda eritme işlevi ısıtıcıya ait..
servisin verdiği 100tl'lik fiyat çok normal hatta az bile :)
emin ol bn daha fazla fiyat çıkarıorm

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri