Arçelik 5070 nf

thuglife12

Üye
önceki açtıgım konu bir arkadaşın gereğinden fazla uzun mesaj atması nedeniyle takip edilemez oldu onun için yenisini açmak istedim

sorun buzdolabının üst kısmının iyi alt kısmın sogutmamasından kaynaklanıyor
servis aradım özel bir servis gelip baktılar bir kaç ölçüm yaptı ve bana arızanın üst kısımda bir aletin çalışmamasından kaynaklandıgını söyledi
normalde üst kısımda olan bu alet ısıyı kontrol altında tutarak fanın çalışmasını saglıyormuş ve bu şekilde alt kısımdada sogukluk sağlanıyormuş . (benim anladıgım buydu)

ardından ben acaba onda degilde o fanda bir problem olmasın diye soru sordum ama onda bir sorun yok dedi

fiyat olarak 130 çıkardı bana ? bu işten anlayan insanlar olarak sizlere soruyorum bu anlatılan ve bozuk olan parça nedir o değişecekmiş ve fiyatı bu kadar tutması size göre normal mi ? 130 tl ufak bir fiyat değil daha hesaplı yaptırabilir miyim ? değişilmesi istenen parçanın adı nedir ?

sizin dolabın arızası sensör arızası olabilir ama emin olmak için test programına alarak arıza tespiti yapın

peki ben bunu nasıl temin edebilirim ? buna benzer bi parça görünüyor ama buzdolabının tavanında olan bir delikten içeri giriyor acaba o parçamı ben kendim halledebilir miyim bu işi ?

üst dondurucu bölüm karşı kapagı sökün sogutucu borunun üzerine plastik kelepçeyle sabitlendigini göreceksiniz yenisini temin edip degiştire bilirsiniz....googleden (ar 5070 nf sensör) yazarak bulabilirsiniz internet üzeri sipariş verebilirsiniz yada bölgenizdeki yedek parça bayilerini bulabilirsiniz...

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri