Arçelik 5060 Ar 5040 Ar 5056 Bk 9052 NF Serisi Arıza Kodları!

sarus

Üye
bu serilerin arıza kodları :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
kanyak bey özür dilerim rahatsız ediyorum ama bir problem var arçelik 5060 nf buzdolabı elektrik kesilince veya fiş çekilince tekrar elektrik geldiğinde veya fiş takıldığında buzdolabı bölme veya diğer tuşlardan birine bir defa basmadan çalışmıyor bu bir sorun mu yoksa yapısımı böyle eğer sorunsa sorunun nedenini ve çözümünü biliyorsanız iletebilirmisiniz
teşekkür eder iyi geceler sunarım.
aycoor

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk üretilen modellerde bu hata kartın dizaynın dan dolayı mevcuttur.
Sonradan üretilenlerde bu sorun revize edilerek oradan kaldırılmıştır gösterge kartı ve besleme kartını yeni tiple degiştirerek bu sorundan kurtula bilirsiniz

5060nf dolabımın motoro değişti 10 gün normal çalıştı sonra gösterge ışıkları tek tek söndü sonra usta gelip gaz ayarlarını yaptı.
yine belli bir süre nomal çalıştı 1 hafta sonra tekrar gösterge ışıkları söndü soğutma yapmıyor neden bu şekilde olabilir bilgilendirirseniz sevinirim şu an yapan ustayada ulaşamıyorum işyerini kapatmış

USTA geldi gaz ayarlarını yaptı ifadenize göre aşagıdaki gibi yorumlayabiliriz.

Sisteminiz de gaz kaçagı mevcut .Onarımı yapan ustanız kaçagı bulamadıgını düşünüyorum
Dolabınızdaki uyarı ledlerinizden sağ taraftaki en üst led in daimi olarak yanıp sönmesi gerekiyor.( soğutma kesilmesinden 24 saat sonra)

[S7 hatası / +2 dereceye denk gelen led]

Kaçak gövdede de olabilir yapılan kaynaklarda da.
134a gazı kulanılmıştır muhtemelen .134a gazı F-12 gazına oranla kaynaklardan daha kolay kaçma şansına sahiptir .
Kaynatılacak malzemelerin yeterli ısıya ulaştıgında boraks la temizlenip temiz (oksitsiz) iki malzeme hızlı bir süreçte gümüş veya bakıra /bakır kaynak elektrotları ile su kıvamında akışkan olabilecek kadar ısıtılıp kendi halinda soğuması sağlanır .
SU veya başka akışkanlarla sogutmayınız!

Sistemde gaz kaçagı olmaya bilir de .!

Ben şahsi olarak tamiri yapan ustanın defroz resinstansını ve termostop hatasını göz önüne alarak dolaba yaklaşmadıgını düşünüyorum.

Defroz rezinstansı patlak veya termostop açık devre ise aynı hata seyirini gösterir .

Mutlaka defroz sisteminin sağlıklı çalışıp çalışmadıgı kontrol edilmelidir!!!

iyi günler 5060 nf dolabım s6 arızası verdi sebebi nedir yapılması gereken işlem nedir yardımcı olursanız sevinirim tamiri mümkünmü

Merhabalar
Bende de bi 5060 NF buzdolabı var.sağ bölümdeki ( S6 ) ışık yanıp sönüyor.Burada " ısıtıcı düşük güçte çalışırsa meydana gelir " diye bir hata yazılmış.Bana daha önceden kart değişecek falan demişlerdi.Acaba bu sorunu daha kolay çözmenin bir yolu var mı ? Rezistans falan mı değişecek.Cevap verirseniz sevinirim.Yeni bir buzdolabı almak gibi şansım yok.En hesaplı ve kestirme yoldan çözmek istiyorum.Bu arada fişi takıp çıkarıp bir şekilde çalıştırıyorum ama çok zor ve kullanışsız oluyor.Şimdiden teşekkürler ...

Merhabalar
Bende de bi 5060 NF buzdolabı var.sağ bölümdeki ( S6 ) ışık yanıp sönüyor.Burada " ısıtıcı düşük güçte çalışırsa meydana gelir " diye bir hata yazılmış.Bana daha önceden kart değişecek falan demişlerdi.Acaba bu sorunu daha kolay çözmenin bir yolu var mı ? Rezistans falan mı değişecek.Cevap verirseniz sevinirim.Yeni bir buzdolabı almak gibi şansım yok.En hesaplı ve kestirme yoldan çözmek istiyorum.Bu arada fişi takıp çıkarıp bir şekilde çalıştırıyorum ama çok zor ve kullanışsız oluyor.Şimdiden teşekkürler ...

öncelikle test programına girin kompanent hatasını bu şekilde anlayabilirsiniz.
sonrasında çözüm kolay olacaktır .
test girişi konu içinde verilmiştir .

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri