Arçelik 5060 Ar 5040 Ar 5056 Bk 9052 NF Serisi Arıza Kodları!

Merhaba beko bk 9052 nf buzdolabım var alt bölmesi soğutmuyor fan motoru değiştirildi 3 kere kartı değiştirildi ama düzelmedi sorun ne olabilir acaba yardımcı olabilirmi siniz

Cevabınız için teşekkür ederim gelen Tamirci Damper de sorun olabileceğini söyledi sizcede olabilirmi bide parçası bulunmuyormuş buluna bilirmi

Benim buzdolabında da aynı sorun vardı servis geldi dolabın fişini çekip üç gün takmayın tekrar geleceyiz deyip gittiler. Üçgün sonra geldiklerinde üst bölümden alt bölüme gelen hava borusumu ne tıkanmış don olayı olmuş hava sirkülasyonu yapmıyormuş ondan olduğunu söylediler. Neticede açıldı ve çalışıyor. Uzun zaman sonra aynı sorun olunca ben fişi çekıp birgün bekledikten sonra temizleyıp çalıştırıyorum çalışıyor.

s.a 5060nf buzdolabım s3 ledi yanıp sonuyor dun aksam unlem ısaretıde yanıp sonuyordu fısı cıkardım 10dk sonra taktım unlem ısaretı kayboldu ama s3 ledı yanıp sonuyor arcelık servıste calısan bı arkadasıma sordum buton basılı kalıyor dedı bazı seyler soyeledı yaptım fakat aynı sogutmayla alakalı bı sorun cıkarırmı

Merhaba beko bk 9052 nf buzdolabım var.Yaklaşık bir hafta önce arızalandı.Burada yazan kişilerin yazdıklarının doğrultusunda çalıştırabildim,katkısı olan herkese teşekkür ederim.
İnşallah hiç kimsenin buzdolabı bozulmasın;fakat olur ya bir arıza durumunda benim yazacaklarım belki faydalı olabilir. Buradan bulduğum arıza kodlarına göre sorun s5 ve s7 arızası idi.Dolabın alt arka tarafındaki kompresörün olduğu yerdeki fan motoru aşırı tozdan(yılların tozu) sıkışma yapmış,onu temizleyince s7 arızası düzeldi,fakat s5 arızası devam ediyordu.Buzluk kısmındaki sensörü değiştirince s5 arızası da düzeldi,(önemli:arızayı giderince fişi takınca direk çalışmıyor,arıza devam ediyor sanmayın,fişi taktıktan sonra 10 sn.içinde bölme+hızlı dondurma tuşlarına yaklaşık 2-3sn. basılı tutup bırakın ; bütün ledler yanacak,birkaç saniye sonra arıza giderilmişse dolap normal çalışmaya başlıyor,arıza devam ediyorsa arıza koduna denk gelen led ya da ledler yanıyor) şimdi buzdolabı gayet güzel çalışıyor.

[QOTE="alfa romeo, post: 224964, member: 21571"]ısı gösterge ışıklarından alttan 2. yanıp sönüyormu?[/QOTE]
selam benim buzdobımın alttan 2.ışık yanıp sönüyor arçelik 5080

merhaba ustalarım. bende arçelik 5060 nf s6 arızası var, defrost yapmıyor.. tamirci çağırdık resistans grubunu ve üst bölümdeki 3 termostatı sıfırı ile değiştirdi ( 300 tl aldı ) . ertesi gün s6 yine başladı ve birkaç güne buzlandı. tamirci kart mart dedi. 2 kartıda söküp ( güç kartı ve göstergelerin olduğu ) çankayada beyinciye götürdüm. 150 tl aldı 2 karttada arıza varmış tamam dedi. yerine taktım. ertesi gün yine s6 yanmaya başladı. komrosör gayet iyi , soğutma çok iyi ,fanlar çalışıyor , defrost yapmıyor . başka ne olmuş olabilir ? yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler ...

merhaba ustalarım. bende arçelik 5060 nf s6 arızası var, defrost yapmıyor.. tamirci çağırdık resistans grubunu ve üst bölümdeki 3 termostatı sıfırı ile değiştirdi ( 300 tl aldı ) . ertesi gün s6 yine başladı ve birkaç güne buzlandı. tamirci kart mart dedi. 2 kartıda söküp ( güç kartı ve göstergelerin olduğu ) çankayada beyinciye götürdüm. 150 tl aldı 2 karttada arıza varmış tamam dedi. yerine taktım. ertesi gün yine s6 yanmaya başladı. komrosör gayet iyi , soğutma çok iyi ,fanlar çalışıyor , defrost yapmıyor . başka ne olmuş olabilir ? yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler ...
bakmak lazım rezistanslar termal devre kesici ve kartın kontrolü gerekli

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri