Arçelik 5060 Ar 5040 Ar 5056 Bk 9052 NF Serisi Arıza Kodları!

Kartın lehimlerini yeniledim, kalkış kondansatörünü değiştim ama yine motor çalışmıyor. Motorun yanında ki pervanede halen çalışmıyor. (Dışarı alıp elektrik verince çalışıyor)
Alt ve üst kapağı açınca ışıklar yanıyor. İçeriye hava üfleme var. Ama normal hava geliyor, soğuk hava yok.

Dolaba self test yaptım. S7 hatası veriyor.

İşin içinden çıkamadım :(

güç kartının üzerinde resimde lehim yaptığınız kart üzerindeki rölelerden biri iyice kontrol ediniz.

Röleleri iyice kontrol ettim. Kopuk, bozuk lehim bulamadım.
Fişi takıp dolabı çalıştırdıktan tam 3 saniye sonra kartta "çat" sesi geliyor. Bu belirli periyodla birkaç kez devam ediyor.

Bugün birşey dikkatimi çekti. Fişi takıp dolabı çalıştırmak istediğimde kontrol kalemi ile topraklama kablosunda ve buzdolabının metal yüzeylerinde elektrik görüyorum. Fişi çıkarıp ters taktığımda ise bu olay yok. Bir açıklaması varmıdır?

Merhabalar,
Test programına girişi nasıl yapıyoruz. Konu içerisinde nerede olduğunu ben bulamadım.
Yardımcı olabilirmisiniz.
( S6 --Klape sürekli açık veya kapalı
S6--Isıtıcı Arızası-Isıtıcı küçük güçte çalışırsa )

Ekli dosyalar

• s6 arızası.jpg
    s6 arızası.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 69
Arçalik 5060 NF buzdolabı S6 arızası nasıl gideriliyor. Tamiri mümkünmüdür ? Bilgi verebilirmisiniz ?

Arçelik buzdolabımın dijital kısmında S6 arıza kodu veriyor led yanıp yanıp sönüyor buda" Isıtıcı Arızası " arıza anlamına geliyor arızayı nasıl giderebilirim ve bu parçanın fiyatı nedir arçelik 5060 NF modeli

Ekli dosyalar

• s6 arızası.jpg
    s6 arızası.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 47

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular