Arçelik 4900 FTS Makine Sorunu

yagmurcuk

Üye
Merhba,4900 fts makinemde sıkma sorunu başladı. arızayla ilgili ne yapabilirim.normal su alıyor ve boşaltıyor ancak sıkmıyor.
Şimdiden teşekkür ederim acil yardımlarınızı rica ediyorum.

çamaşır yokken sıkma programı ver boş bi şekilde deneyin. sıkma yaparsa çamaşırlarınızda dengesiz yük sorunu var. yapmaz ise büyük olasılık elektronik kartınız sorunlu

çamaşır yokken sıkma programı ver boş bi şekilde deneyin. sıkma yaparsa çamaşırlarınızda dengesiz yük sorunu var. yapmaz ise büyük olasılık elektronik kartınız sorunlu

ek olarak amortisörlerinizi kontrol edin ,makinanın ayakları zemine tam basıyormu?,makina terazide mi?

Amörtisor olayını kontrol edeceğim, aslında makine yıkıyordu sadece sıkmıyordu üst kapağını açtık ve bişi yapmadan kapadık.ondan sonra yıkamamamaya dönmemeye başladı? bi yerinide ellemedik ancak tahmminiz varsa çok memnun olurum.

elekronik kart ücretleri ne kadsar? tamirci cağırıp kandırılmakta istemiyorum. İstanbyl anadolu yakasında güvenilir tamirci tanıdığınız var mı? üsküdar-ümraniye bölgesinde.Daha önce bu şekilde kandırıldımda sorun yaşamak istemiyorum.

ya birde şöyle sorunum var belki onla ilgilidir. çamaşır makinem ve kurutma makinem yanyana duruyor. Biraz evvel kurutma makinem kapalı ama fişi takılı olduğu halde elledim elektrik çarptı. bu arada çamaşır makinesinide boşalttım maalesef sıkmadı boşken su çıkardı ama sıkmadı. elektrikle ilgisi olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar su boşaltma ve sürekli su alma arızaları atık su hortumunun yıkama kazanının üst seviyesinde olmaması veya dönüş lazımdır
hortum üzerinde dairesel bir hortum üzerine montajlı gri veya siyah kelepçe vardır böyle bir sorun yaşadım kelepçe kazan seviyesinden aşağı düşmüştü sorunu böyle çözmüştük bilginize kolay gelsin.

arkadaşlar sıkma sorunu bir çok yerden olabiliyor galiba benim başımada evimizdeki makinamız sıkmayınca sorun başmamıştı kazan rulmanlarında birisi bozulmuştu yani bilya yatagını tagıtmıştı sanırım kazandaki dengesizlik yüzünde sıkma yapmıyordu rulman değiştirdim sorun ortadan kalktı

Merhaba, bugün birine baktırdım ve bana şu şekilde söyledi;
makinenin bu dönen parçası adı neydi unuttum onun alt takımları ve amartisor grubu değişecek dedi burda olmaz yerime götürmem lazım dedi birde detarjan kapağıyla beraber 280 tl fiyat verdi.sizce uygun mu lütfen yardım çünkü hiç anlamıyorum.
birde makinenin içini açmadı kapağını açtı dönen kısmı eliyle dönderdi ve bakın bu oturmuyor tarzı bişiler söyledi.
acil tavsiye ve yardım 280 tl uygun mu?

makinenin bu dönen parçası adı neydi unuttum onun alt takımları ve amartisor grubu değişecek dedi burda olmaz yerime götürmem lazım dedi birde detarjan kapağıyla beraber 280 tl fiyat verdi.sizce uygun mu lütfen yardım çünkü hiç anlamıyorum.
birde makinenin içini açmadı kapağını açtı dönen kısmı eliyle dönderdi ve bakın bu oturmuyor tarzı bişiler söyledi.
verdiginiz bilgi fiyat konusunda yorum yapılamaz ama 2. el bir makinayı daha ucuz fiyatlara alabilirsiniz.
yada yetkili servisi cagırın çok daha ucuz fiyat vereceğini düşünüyorum

arkadasım sorunun yuzde yuz motor komurunden kaynaklanıyor baska yerde arızayı arama neden dersen komurler bıtmeye yakın makına sıkma yapmaz kömür tam olarak bıtıncede yıkama yapmaz senın makınanın komurlerı bıtık deyıstır sorunun çözulecektır ...
malıyete gelınce tanesı 2 tlden 4 tl sen yaparsan tamırcı cagırırsan 30 ila 50 tl arasında bır para verırsın makınayı götürmelerınede gerek yok evde motoru sokup tekrar montajını yaparlar motor komur deyısımı hakkında bılgı forumda mevcut ama yınede yardım ıstersenız burdan yardımcı ola bılırım kolay gelsın..............

Merhba,4900 fts makinemde sıkma sorunu başladı. arızayla ilgili ne yapabilirim.normal su alıyor ve boşaltıyor ancak sıkmıyor.
Şimdiden teşekkür ederim acil yardımlarınızı rica ediyorum.

program anahtarını sıkma pozısyonuna getırın....
program anahtarı kendılıgınden otomatık olarak ılerlıyosa motoru arızalıdır...
program anahtarı on yıkama yumusatıcı vs vs programlarda ılerlıyorr ve sıkma pozısyonuna geldıgınde kalıyor ıse program anahtarı dıger adıyla beyin arızalır pıyasadakı program anahtarının ucretı yaklasık olarak 45-100 tl arasındadır.. kolay gelsın..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri