Arçelik 4210 s

SELAM Arkadaşlar bendede bir açelik 4210 S Çamaşır makinası var bunun rulmanı bozulmuştu rulmanını değiştirdim bu şekilde bir iki ay çalıştı şimdilerde makina normal olarak yıkama işni yapıyor fakat sıkmaya gelince yani yüksek devire geçince makina aşırı derecede sarsıntılı çalışıyor ,ses normal . Üst kapağı söküp bir baktım herhangi bir şey görünmüyor gibi nasıl bir işlem yapmalıyım değerli görüşlerinizi bekliyorum .şimdiden teşekkürler.

SELAM Arkadaşlar bendede bir açelik 4210 S Çamaşır makinası var bunun rulmanı bozulmuştu rulmanını değiştirdim bu şekilde bir iki ay çalıştı şimdilerde makina normal olarak yıkama işni yapıyor fakat sıkmaya gelince yani yüksek devire geçince makina aşırı derecede sarsıntılı çalışıyor ,ses normal . Üst kapağı söküp bir baktım herhangi bir şey görünmüyor gibi nasıl bir işlem yapmalıyım değerli görüşlerinizi bekliyorum .şimdiden teşekkürler.

amnsitor lerine bak den getaşın vidalarnınabak

Rulman orjinal fabrikasında ısıtalarak çakılmakta.Bununla ilgili bir sıkıntı olabilir.Çakılma esnasında rulman boşluğu ortaya çıkmış olabilir.Rulmanda gezinme yada bir tarafında ezilme var mı acaba

elektrikçi 46 kardeşim sen bence o makinanın terazisini kontrol et.
olmazsa uğraşma servis çağır.selamlar

Rulman orjinal fabrikasında ısıtalarak çakılmakta.Bununla ilgili bir sıkıntı olabilir.Çakılma esnasında rulman boşluğu ortaya çıkmış olabilir.Rulmanda gezinme yada bir tarafında ezilme var mı acaba

Rulman ısıtılarakmı çakılıyor ??????????.

slm bence makinanın beyninde sorun olabilir bizim makinada öyleydi bi sürü parça değiştirildi bi beyni kalmıştı o da geçenlerde yandı değiştirdiler :))) merdanesindede olabilir sorun sıkarken bence sorun bu ikisindedir onları kontrol et.

Su tahliye edemez ise böyle sorun yaşanabilir.
pompa motorunuzu kontrol ediniz,
filitreleri temizleyiniz ,
pompaya enerji gelip gelmedigini kontrol ediniz.

merhaba syn arkadaşlar verdiğiniz değerli bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum şimdilik bir şey yapamıyacağım en kısa zamanda makinayı söktüğümde hepsini kontrol edeceğim.

sayın elektrikçi 46 kardeşim o makinayla hiç ugraşma taksitle yenisini al en iyi çözüm saygılar.

elektrikçi 46 abicigim senin dedigin makina 4120 arçelik. 1 makina terazili olmayabilir 2.büyük ihtimalle rulmandan kaynaklanıyor orjinal rulman kullandın mı çıkan rulmanla taktıgın rulman aynımı. ısıtarakmı taktın yoksa çakarakmı taktın . tekrar orjinal rulman alarak ısıtarak tak.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri