Arçelik 4100 Ses problemi

imas

Üye
Arkadaşlar makinam normal çalışıyor fakat her dönmeye başlamada ince ciyyk diye bir ses geliyor. Aşağıdaki video bana ait değil, fakat aynı makina ve aynı sesin biraz daha kısık şiddette olanı var. 50. saniyeden sonra gelen ince bir ses. Önceden gacır gucur ses geliyodu biryerde okudum kayışı pudraladım ses şimdi buna dönüştü.

Çamaşır Makinesinden Gelen Ses - YouTube

Kayış kaçırıyor kayışı değiştiriniz. kayışın modeli P 1309

uyar İstanbul içindeysen bende ayarlayabilirim. sana orijinal kapalı poşetinde

Teşekkürler.İstanbul da değilim bizim buralarda böyle parça satan pek yok.

"kanyak" ve "bakımcıı" isimli kişiler sizin söylediğiniz gibi PJ1309 kayış aldım ve bol geldi, üstündeki orjinal kayış PJ1312. Sizde öğrenin, bilmediğiniz konularda da konuşmayın, insanları yalnış yönlendirmeyin.

"kanyak" ve "bakımcıı" isimli kişiler sizin söylediğiniz gibi PJ1309 kayış aldım ve bol geldi, üstündeki orjinal kayış PJ1312. Sizde öğrenin, bilmediğiniz konularda da konuşmayın, insanları yalnış yönlendirmeyin.

öncelikle uslubunu düzelt.
senin makinanla oynandıysa biz ne yapalım.makinanın orjinal kayışı 1309 numaradır.stok numarası 2005170200 aşağıdaki resimde kayışın resmi var.hem stok nosu hemde kayış numarası yazıyor.ya senin daha önce makinana başka kayış takıldı.yada makinanın modeli 4100 değil.
BEK2005170200.jpg

bu forumda elinden geldiğince yardımını esirgemeyen 2-3 arkadaşdan biri olan kaynak usta ve şahsıma maksadını aşan bu tip yazılar bilgi paylaşımından da soğutur insanı.lütfen uslubumuza dikkat edelim.ayrıca kaynak usta arçelik-beko cihazlarda çok uzman ve duayen bir arkadaşımız olduğunuda söylemeden geçemeyeceğim.yanlış bilgi vermediğini zaten bir önceki mesajımda stok no ve resmiylede gösterdim.

Motorun ileri ve geri ayarı varmış, yani biraz geri alınca 1309 kayışta oluyor. İleri alınca daralıyor ve 1312 kayış ile kullanılıyor. Durumu kendim hallettim. Sizinde dediğiniz gibi orjinal kayışı 1309 olabilir, tamircinin biri elinde kayış olmadığı için motoru daraltmış sanırım, bunu bilmiyorum. Bu durumda sizi suçlayamam, yardımınız için teşekkür ederim.
Yalnız söylemeden edemeyeceğim birşey var, siz tecrübeli olsaydınız böyle bir durumun olabileceğini tahmin edebilirdiniz. Parça numaraları ile ilgili tecrübeli olabilirsiniz ama usta olmak ayrı bir durum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri