Arçelik 4042 T Çift kapılı Buzdolabı Alt Bölme Aşırı Karlama Yapıyor

Çok kıymetli meslektaşlarım Arçelik 4042 T Çift Kapılı Buzdolabı var aşağı bölme kısmında aşırı karlanma şikayeti var :)) Karşı duvara değen herhangi bir cisim falan da yok.Bu buzdolabının ısıtıcı uçlarını bilemedim ölçmek istedim arızalı olabilir diye.Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerektiği hakkında :)) Yardımcı olacak arkadaşlara ve ustalara şimdiden teşekkür ederim.

Termostat sorunu olabilir.Buzdolabı sürekli çalışıyormu yoksa bağzen dinlenme pozisyonuna geçebiliyormu.Bunlar çok önemli,

Usta buzdolabı dinlenme işlemini zamanında yapıyor :)) Sadece aşırı karlanma şikayeti var alt bölmede:) Eritme sorunu olabilir mi ???

Kapı tam kapanıyormu?kapı kapandığında conta etrafında açıklık varmı eğer içerihava alıyor ise karlanma yapar.

Evet usta kapı tam kapanıyor ve kapı contalarında her hangi hava alacak bir delinme falan da yok :)

eritme ile ilgili sorun olacağını zannetmiyorum. öyle bir durum olsa alt bölme soğutmuyor şikayeti olur. defros hızlı yapılmayacağı için saatlerce termostat da bekler ve çalışmaz. eğer termostat atması ve tekrar çalışması normal ise kapı da tam kapanıyor ise karlanmayı gerektirecek durum yok. karlanma sebebi uzun süre çalışma ve kapıdan içeri alınan nem sebebiyle olur. ürün sıcak&nemli ortamda çalışıyor ve gün içersinde kapısı yoğun bi şekilde açılıp kapanıyor ise de yapabilir

Çok kıymetli meslektaşlarım Arçelik 4042 T Çift Kapılı Buzdolabı var aşağı bölme kısmında aşırı karlanma şikayeti var :)) Karşı duvara değen herhangi bir cisim falan da yok.Bu buzdolabının ısıtıcı uçlarını bilemedim ölçmek istedim arızalı olabilir diye.Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerektiği hakkında :)) Yardımcı olacak arkadaşlara ve ustalara şimdiden teşekkür ederim.
Sizin buzdolabında ısıtıcı olmadığı kanaatindeyim, uçları bulamamanız gayet normal. Sorununuz arkadaşların bahsettiği gibi ya termostat arızası, ya kapı contalarında açıklık, ya da buzdolabı kapısının sık sık açılıp kapanmasından kaynaklanıyor. Nemli bir bölgede yaşıyorsanız sık kapı açma kapama karlanmaya çok çabuk sebep olur. Herşey normal diyorsanız, termostat parametresinde sorun olabilir. Yani beklemesi gereken sürede bekleme yapmıyordur. Termostatı değiştirin.

Sizin buzdolabında ısıtıcı olmadığı kanaatindeyim, uçları bulamamanız gayet normal. Sorununuz arkadaşların bahsettiği gibi ya termostat arızası, ya kapı contalarında açıklık, ya da buzdolabı kapısının sık sık açılıp kapanmasından kaynaklanıyor. Nemli bir bölgede yaşıyorsanız sık kapı açma kapama karlanmaya çok çabuk sebep olur. Herşey normal diyorsanız, termostat parametresinde sorun olabilir. Yani beklemesi gereken sürede bekleme yapmıyordur. Termostatı değiştirin.

söz konusu modelde evap yüzeyine yapışık "kuyruk evap ısıtıcısı" ısıtıcısı mevcut. ancak sökülemez değiştirilemez. termostat üzerinden 3 ve 4 uçlarından ölçümünü yapabilirsiniz

söz konusu modelde evap yüzeyine yapışık "kuyruk evap ısıtıcısı" ısıtıcısı mevcut. ancak sökülemez değiştirilemez. termostat üzerinden 3 ve 4 uçlarından ölçümünü yapabilirsiniz
düzeltme için teşekkür ettim ustam.

Ustalarım tavsiyeleriniz , destekleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Termostat üzerindeki 3 ve 4 nu'lu uçları ölçeğim uçlar sağlam ise cihazı atölye'ye alıp, komple erittikten sonra kontrol edeceğim 1 kaç gün kapağı açmadan deneyip sonucuna bakmak daha sağlıklı ve olumlu olacak inşallah. :)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri