Arçelik 37 ekran crt tv arızası

Ustam kirmiziyla cizdigim entegre besleme tarafi ( 2 uc birlestirilip 2 noyla gosterilmis.) 134 kohm.
Maviyle cizdigim mosfetle anahtarlanan yani primer girisi. Kisa devre gosteriyor. ( 3 noyla gosterilmis)
Ayrica diger mesajlarda gosterdigim ve sizin mesajda gonderdiginiz resimde kisa devreler aynen gecerli.
Entegre hususunda dedigim gibi besleme girisinde kisa devre yoktu. Belki olcu aleti bana kazik atmis olabikir. Problari tam bastirmamis olabilir.

Ekli dosyalar

• 20190428_183057.jpg
    20190428_183057.jpg
    254.8 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
sağlık olsun, trafoyu bulup işi tamamlamaya kararlı gördüm sizi :)
Arizali trafo degil mi? Bir bobin 134 kohm deger gosterecek hali yok.
Yarina bir tv tanircisi var. Sasesini soylerim varsa bana verir zaten. Para da almiyor.
Sinirliyken yanina yaklasirsam beni kovabilir

Son düzenleme:
olmaz tabi ki haklısınız, mosfet tarafı gibi kısa devre kadar küçük omaj olmalıydı, kopan uçlardan dolayı arada yüksek direnç oluşmuştur falan..

Şu kırmızıyla çizdiğim kısmı kısa devre ettim. Anahtar kontaklarından birisiydi. Bir yanlışımız yok değil mi?
temp contact(geçici temas) yazıyor. Temasızlık vardı.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    409.5 KB · Görüntüleme: 13
yanlış yapmışsınız gibi görünüyor, tv yi açmak için düğmeye basılınca o kontaklar teması kesiyor şeklinde çizilmiş, ama devreye bakınca bozulma sebebi o değil, bir zararı olmamıştır, trafo bozukmuş zaten..

yanlış yapmışsınız gibi görünüyor, tv yi açmak için düğmeye basılınca o kontaklar teması kesiyor şeklinde çizilmiş, ama devreye bakınca bozulma sebebi o değil, bir zararı olmamıştır, trafo bozukmuş zaten..
Arizamizin onla alakasi yok biliyoeum.
Ama o kontaklar dusmeye basilmadiginda da acik devreydi. Anahtara bastigimizda da acik devre.
Soyle olabilir mi? Anahtara basilirken kisa devre olup tekrar acik devre oluyor.

ilginç ama olabilir bir şey diyemem, cihaz kod nosu falan bakmak lazım

Cunku bu butona basarken iyice ittirdigimde kisadevre okuyor tekrar bikaktigomda acik devre. Ama anahtar kapaliya geciyor
Gecici temas yazmis ya...
Bu uc transistore gidiyor. Islemciden cikan 5 v anahtarliyor.

mantıklı dediğin gibi o kontak transistör yardımıyla asıl büyük programlı entegreyi tetikleme gönderip uyandırıyor gibi görünüyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri