Arçelik 3650 tambur dönmüyor, sorun rulman mı?

Rulman'ın ağırlıkla pek alakası yok ki. Sonuçta 5kg makinelere de 8kg makinelere de pek farklı bir rulman kullanılmıyor.

Ben Siemens 54060 makinemle bırakın bataniyeyi (ki onu çok rahat yıkıyordu) 80X150cm shaggy halı bile yıkadım. 2001'den bu yana 1 kez bile arıza yapmadı.

Ancak çevremde fahiş fiyatlarla satılan Arçelik'ler istisnasız 5-6 yıl içinde en az 1 kez rulman arızası veriyor. Nasıl bir motor tasarımları varsa kömürü kısa zamanda bitiriyor. Kullanım şeklinin elbette etkisi vardır ama 1. etken tasarım, malzeme ve işçilik kalitesidir bana göre.

3650 masraf etmeye değmeyecek bir makinedir. 80TL'ye yapan biri varsa verin yapsın. Sonra makineyi 150-200TL arasına satın gitsin. Siemens WXL1060TR güzel kullanıldıysa iyi bir makinedir. 2001 sonunda piyasaya çıkmıştı. 120TL bana ucuz geldi, kontrol etmeden almayın.

Anladım hocam,benimde siemens özellikleri bakımından daha hoşuma gitti 6 kg yıkama,yük kontrolü vs... tamir ettirmeye değmez diye düşünüyorum ama şu ilandaki 800 devirlik hurda makinayı adam 200 TL ye satıyorsa,bizimki hayli hayli 150-160 TL ye gider :) Hayırlısıyla bir para işini halledelim de bakacağız:)

Çok çok çok iyi bir Arçelik Çamaşır Makinesi-1Haftalığına- - Arçelik Çamaşır Makinesi ve Beyaz Eşya Fiyatları sahibinden.com'da - 79638116

Anladım hocam,benimde siemens özellikleri bakımından daha hoşuma gitti 6 kg yıkama,yük kontrolü vs... tamir ettirmeye değmez diye düşünüyorum ama şu ilandaki 800 devirlik hurda makinayı adam 200 TL ye satıyorsa,bizimki hayli hayli 150-160 TL ye gider
:) Hayırlısıyla bir para işini halledelim de bakacağız:)

Çok çok çok iyi bir Arçelik Çamaşır Makinesi-1Haftalığına- - Arçelik Çamaşır Makinesi ve Beyaz Eşya Fiyatları sahibinden.com'da - 79638116

bizlerden o makinayı ancak hurdacılar alır hiç bir müşteri almaz..:))..yani tam hurdacıya göre makina..kazan çelik ağırlıklar döküm..her tarafı para yani..hurdası 45-50 tl eder..:))

biz 7 kg'luk yeni model makinaları zor zahmet 250 tl'ye satıyoruz..

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri