Arçelik 3650 Rulman Arızası

7754180320131254.jpg

Herkese selamlar olsun abilerim,ustalarım,büyüklerim.Forumunuzu bir zamandır takip ediyorum ve aranıza yeni katıldım.Yukarıda resmini verdiğim Arçelik 3650 çamaşır makinemiz 10+ senedir çalışıyor.Zannediyorum ki artık yorulmaya başladı.Sorunlarım şöyle;

-Kazanı elimle yukarı kaldırmaya çalıştığımda hafif bir boşluk hissedilir bir şekilde var.Buna ilave olarak kazandan aşırı derecede uğultu geliyor.Çağırdığımız usta rulmanlardan olacağını söyledi.

Elim biraz yatkındır bu işlere.Acaba elime aleti edevatı alsam işin altından kalkabilirmiyim? Birde hazır makineyi açmışken revizyon yapalım diyorum.Yani görünüşte makine eskimedi içininin gerekli parçalarını değiştirsek bizi şöyle bi 7-8 sene daha idare eder mi ki? Hangi parçaları nereden temin edebilirim?
(motor 2 ay önce değişti bilginize)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

kardeş yapıldıktan sonra 5-7 sene idare eder seni.yaptırırsan 200tl maliyeti var.kendin de yapabilirsin.benimle irtibata geç nasıl söküleceği konusunda yardımcı olayım.

cevabın için teşekkür ederim.Kendim yapmak isterim.En azından ne yapıldığını bileyim.

3650 plastik kazanlı.. plastik kazanlarda rulman değişimi oluyormu oluyorsa ne kadar sağlıklı? yoksa kazanı değiştirmek dahamı iyidir.

3650 plastik kazanlı.. plastik kazanlarda rulman değişimi oluyormu oluyorsa ne kadar sağlıklı? yoksa kazanı değiştirmek dahamı iyidir.
oluyor.gayette güzel oluyor.hiç bir sorun çıkarmaz.yanlız tambur mili rulman yatağındaki oluşan boşluğu gidermek için muhakkak tornada tırtıl attırman gerekli.ayrıca keçe yatağı aşınmış ise muhakkak oraya tornada yeni bilezik yaptırmalısın.

Dün itibari ile makinenin arızasını kendim yapmış bulunmaktayım.Yaptığım işlemler;
-Rulman+keçe değişimi
-Amortisör değişimi(çift)
-Rezistans değişimi
-Kapak körük lastiği değişimi

Parça fiyatı toplam; 65 TL

Sonuç olarak;biraz yoruldum fakat iyi iş çıkardığıma inanıyorum :) şu anda makine ilk günki gibi acaip bi şekilde sessiz çalışıyor.Rulman sesinden sonra baya bi garip geldi alışamadık :) ayriyeten makineyi komple dağıtıp geri toparlayabilmenin verdiği mutluluk paha biçilemez :D :D D

bakımcıı nickli arkadaşıma da çok teşekkür ederim her ne kadar yardımını almasam da ilgilenmesi yeterli oldu.Beni bu işe teşvik eden onun ilgisidir :)

Dün itibari ile makinenin arızasını kendim yapmış bulunmaktayım.Yaptığım işlemler;
-Rulman+keçe değişimi
-Rezistans değişimi

Sonuç olarak;biraz yoruldum fakat iyi iş çıkardığıma inanıyorum :) şu anda makine ilk günki gibi acaip bi şekilde sessiz çalışıyor.Rulman sesinden sonra baya bi garip geldi alışamadık :) ayriyeten makineyi komple dağıtıp geri toparlayabilmenin verdiği mutluluk paha biçilemez :D :D D

bakımcıı nickli arkadaşıma da çok teşekkür ederim her ne kadar yardımını almasam da ilgilenmesi yeterli oldu.Beni bu işe teşvik eden onun ilgisidir :)

estafurullah kardeş.her daim yardım için buradayız.

-Rulman+keçe değişimi
-Rezistans değişimi

Selamlar Mehmet Ali Orhan bey ilk önce ellerinize sağlık zor bir iş başarmıssınız.Aynı dertten bende muzdarip'im.Sanki bizim emektar makinayı tarif etmişsiniz.Mehmet bey benim merak ettiğim parçaları nereden temin ettiniz?Herhangi bir internet sitesinden mi satın aldınız yada başka bir yerden mi satın aldınız?Baya bi uygun fiyata mal olmuş.Teşekkürler şimdiden...

Selamlar Mehmet Ali Orhan bey ilk önce ellerinize sağlık zor bir iş başarmıssınız.Aynı dertten bende muzdarip'im.Sanki bizim emektar makinayı tarif etmişsiniz.Mehmet bey benim merak ettiğim parçaları nereden temin ettiniz?Herhangi bir internet sitesinden mi satın aldınız yada başka bir yerden mi satın aldınız?Baya bi uygun fiyata mal olmuş.Teşekkürler şimdiden...

arkadaşım merhaba. bulunduğun şehirde arçelik yetkili servisleri muhakkak vardır googlee dan adreslerini öğrenebilirsin. ama eğer yan sanayii dediğimiz muadil parça alıcaksan [....... soğutma] adı ile muadil ve hesaplı yedek parça satan firmalar mevcut googlee dan bunlarıda bulabilirsin. eğer elin bu işlere yatkınsa sana kolay gelsin.

istediğiniz malzemeleri yollayabilirim.istanbuldaysanız eldende teslim edebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri