Arçelik 3650 ft Çamaşır makinası ledler yanmıyor ve çalışmıyor.

Beko d7102 çamaşır makinemin kapak açma düğmesinin ışığı yanıyor, ancak göstergelerde ışık yok ve makina çalışmıyor. Servis ana kart kısa devreden arıza yapmış ve ön panel kart arızalı dedi ve 400 tl fiyat çıkardı. İstanbuldayım ve şu an sıkışık bir durumdayım bunun çözümü yok mu?

Selamlar, bende de aynı model var ve bu sorunortaya çıktı. Anakartı çıkardığımda bu diyotu nasıl bulabilirim, yazıyor mu d21 diye?

İyi akşamlar benimde samsung camasir makinesi var makine sorunsuz çalışıyor ama led ekranın yazıları silik tam okunmuyor yardımcı olabirseniz sevinirim

Makinanın on-off anahtarı açılınca sadece kapak açma düğmesindeki led yanıyor diğer hiçbir lamba yanmıyor ve makina çalışmıyor.
Ustalarımın yazdığı gibi D21 Bacağını kestim çalışmadı D22 Kestim Yine Çalışmadı, Lehimleri ısıtım 2 diyotuda çıkardım yine çalışmadı Ankara'da tamirci arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

istanbuldayım kartı bana ulaştır gereken tamiri yapalım tel: 0536 462 18 59

Sayın arkadaşlar:
Bu kartta ki (Arçelik 3650 sj) D20 ve D21 diyotların değerini yada kodlarını bilen var mı?

Merhaba bende bu sorun ile karşılaştım. Verdiğiniz bilgiler sayesinde sorunumu çözdüm. Diyotları sökmeden önce D20 ve D21'i ölçü aleti ile ölçtüm. Her ikiside kısa devre gösteriyordu. Önce D20'yi söküp kısa devre olmadığını gördüm. Sonra D21'yi söküp tekrar ölçtüğümde kısa devre olduğunu gördüm. D20'yi tekrar yerine takıp kartı denedim ve sorunun çözüldüğünü gördüm. Emeğinize sağlık selamlar.
trafonun yanında D21 diyodu arızalı. forum içerisinde daha önce yazılı olan bir konu. araştırırsan detaylı bilgiye sahip olabilirsin.

Bakımcı Ustam benim makinada nadiren program sıkmada takılı kalıyordu kartı kontakspreyle temizledim taktım 3-4 yıl herhangi bir sorun yaşanmadı. Fakat son dönemde aynı sorun nadiren tekrar etmeye başlayınca bunun üzerine bende tekrar temizleme işlemini uyguladım ama sonuç forumda konusu açılan sade e kapak ışığı yanması oldu bunun üzerine önce sadece D21 sonuç düzelmeyince ardından D20 kestim fakat ışıklar sapıttı bi yardımcı olursan Bakımcı Ustam sevinirim
Bakımcı Ustam benim makinada nadiren program sıkmada takılı kalıyordu kartı kontakspreyle temizledim taktım 3-4 yıl herhangi bir sorun yaşanmadı. Fakat son dönemde aynı sorun nadiren tekrar etmeye başlayınca bunun üzerine bende tekrar temizleme işlemini uyguladım ama sonuç forumda konusu açılan sade e kapak ışığı yanması oldu bunun üzerine önce sadece D21 sonuç düzelmeyince ardından D20 kestim fakat ışıklar sapıttı bi yardımcı olursan Bakımcı Ustam sevinirim
Bu arada makinem 3650 FT

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri