Arçelik 3650 fd rulman değişimi,sonuç 2 sene sürmedi .

Herkese selamlar Arçelik 3650 fd nakinamın rulmanlarını skf 6205 -6206 2z c3 olarak değişmiştim keçe de aynı skf marka idi gres olarak da skf mavi tüp gres ile montajlsmıştım.ancak 2 yıl sürmedi.şimdi tekrar malzemeleri aldım keçeyi bu sefer Skt marka rulmanlar aynı skf 6205-6206 2z c3 sadece gres almadım Gres yağı tavsiyesi alabilir miyim?gres uygulamada mı hata yaptık gres sadece keçenin rulmanlara bakan oyuk olan kısmına doldurmuştum,rulmanla keçe arasındaki boşluğa da doldurmalı mıydım ,yabancı kaynaklarda keçenin mil yatağına da gres uygulama yapıyolar o kısma falan gres uygulamak gerekir mi ?rulmanların yanaklarına uygulamak gereklimi idi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Dediginiz gibi keçe ile rulman arasındaki boşlugada doldurun,ancak asıl mesele rulmana su gitmemesi,keçelerin sürtünme yüzeylerini çok iyi temizleyin veya daha kaliteli bir keçe kullanmaya çalışın.Birde rulmanları söküp takarken vurdugunuz noktaya cok dikkat edin,daha rulman takma safhasında rulmana zarar veriyor olabilirsiniz.

Dediginiz gibi keçe ile rulman arasındaki boşlugada doldurun,ancak asıl mesele rulmana su gitmemesi,keçelerin sürtünme yüzeylerini çok iyi temizleyin veya daha kaliteli bir keçe kullanmaya çalışın.Birde rulmanları söküp takarken vurdugunuz noktaya cok dikkat edin,daha rulman takma safhasında rulmana zarar veriyor olabilirsiniz.
Gres ile alakalı yorumunuz nedir? Keçe sürtünme yüzeyi dediğiniz yer neresi yuvası mı?keçenin kalitelisi skt değil mi ?

Bi yorum yapacak var mı şu gres kullanılır diye?

Rulmanlar 2z yani çift tarafı metal kapaklı. Gres kullanmak gereksiz gibi geliyor.sadece Keçeyi takar iken yan yüzeye sürülmesi yeterli.

Grese gelmeden önce doğru rulman seçtiğinize emin misiniz?

Orijinali 3000 serisi iken siz 6000 serisi takmışsınız ki 6000 serisi standart rulmanlardır. Oysa Rulmanı taktığınız yer hem eksenel hemde radyal yük altında çalışan ve izalasyonu iyi olması gereken rulman gerektirir.

Ha derseniz ki 3000 serisi pahalı..işte o pahalı olmasının bir nedeni var.

Grese gelmeden önce doğru rulman seçtiğinize emin misiniz?

Orijinali 3000 serisi iken siz 6000 serisi takmışsınız ki 6000 serisi standart rulmanlardır. Oysa Rulmanı taktığınız yer hem eksenel hemde radyal yük altında çalışan ve izalasyonu iyi olması gereken rulman gerektirir.

Ha derseniz ki 3000 serisi pahalı..işte o pahalı olmasının bir nedeni var.
Üstadım bilginiz varsa bunun zekâtı nedir biliyor musunuz bilginizi paylaşın biz de öğrenelim,burada bu derece bi yazı yazana kadar bilginiz varsa ürün kodu markası yazın.
Pahalısı ucuzundan size ne isteyen alır takar!!
Bu bilgileri de burdan öğrenmeye çalışıyoruz 6 serisi dediğimizi de buradan öğrendik..

Ha grese gelmeden demişsiniz ya bu kadar yazı yazmışsınız ya grese de gelseydiniz keşke...

Üstadım bilginiz varsa bunun zekâtı nedir biliyor musunuz bilginizi paylaşın biz de öğrenelim,burada bu derece bi yazı yazana kadar bilginiz varsa ürün kodu markası yazın.
Pahalısı ucuzundan size ne isteyen alır takar!!
Bu bilgileri de burdan öğrenmeye çalışıyoruz 6 serisi dediğimizi de buradan öğrendik..

Ha grese gelmeden demişsiniz ya bu kadar yazı yazmışsınız ya grese de gelseydiniz keşke...
Ağır olun yahu..

Bir kere neyi nasıl okuyorsunuz, hangi ruh hali ile değerlendiriyorsunuz bilmiyorum ama her hangi bir küçük görme, aşağılama içermeyen ve niyetle de asla yazılmayan bir iletiye bu şekilde (en hafif tabirle nahoş) üslupla cevap verirseniz o diyalog yürümez bunu baştan söyleyeyim.

Öyle bir tepki vermişsiniz ki zan edersiniz ki ücretini verdiğiniz bir hizmeti alamıyorsunuz da hakkınızı yemişim gibi. Dönüp okuyorum acaba haddi aşan bir cümle mi kurdum diye ama anormal bir şey göremiyorum. Bir soru sormuşum, aradaki farkı yazmışım ve fiyat farkının bir sebebe dayandığını belirtmişim bu kadar...

Eğer benim görmediğim, o niyetle yazmadığım ama okuyan/okuyanlar tarafından haddi aşan bir ifade algılanıyorsa kusuruma bakmayın, hata etmişim.

Son olarak böyle bir diyalog içinde konu ile ilgili bir şey yazmak çok doğru gelmedi. Zira sıradan bir tavsiyenin bile yada açıklamanın dönüşünün hoş olmayacağı belli olur.

Size kolay gelsin.

Ağır olun yahu..

Bir kere neyi nasıl okuyorsunuz, hangi ruh hali ile değerlendiriyorsunuz bilmiyorum ama her hangi bir küçük görme, aşağılama içermeyen ve niyetle de asla yazılmayan bir iletiye bu şekilde (en hafif tabirle nahoş) üslupla cevap verirseniz o diyalog yürümez bunu baştan söyleyeyim.

Öyle bir tepki vermişsiniz ki zan edersiniz ki ücretini verdiğiniz bir hizmeti alamıyorsunuz da hakkınızı yemişim gibi. Dönüp okuyorum acaba haddi aşan bir cümle mi kurdum diye ama anormal bir şey göremiyorum. Bir soru sormuşum, aradaki farkı yazmışım ve fiyat farkının bir sebebe dayandığını belirtmişim bu kadar...

Eğer benim görmediğim, o niyetle yazmadığım ama okuyan/okuyanlar tarafından haddi aşan bir ifade algılanıyorsa kusuruma bakmayın, hata etmişim.

Son olarak böyle bir diyalog içinde konu ile ilgili bir şey yazmak çok doğru gelmedi. Zira sıradan bir tavsiyenin bile yada açıklamanın dönüşünün hoş olmayacağı belli olur.

Size kolay gelsin.
Siz gereksiz bi diyalog başlatmışsınız ve hala devam ediyorsunuz beni ağır olmaya sevk etmek nedir ?
hafif bi halimi mi gördünüz.
ilaveten ruh halimi sorgulayacak kadar da ileri gidiyorsunuz ayrıca sizden bi diyalog beklentim hiç olmadı,bu saatten sonra olmaz da.Mümkünse siz benim açtığım konulara cevap yazmayın lütfen!
Çünkü yazdıkça olayı tırmandırıyorsunuz.
Konu çok basit bilginiz varsa ve yardımcı olma arzunuz varsa yazarsınız yoksa ucuz pahalı gibi gereksiz polemiğe girmeyiniz.
konuyu okuyan arkadaşlar buradan gerekli sonucu zaten çıkaracaklardır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri