Arçelik 3550 aşırı ısınma sorunu

ridvan_yen

Üye
Merhaba
2006 yılında aldığım Arçelik 3550 Gri renkteki çamaşır makinesinin dün akşam aşırı ısındığını gördüm ve hemen fişini çektim. 30 derecelik programda elimi makinanın önündeki cama koyduğumda sanki 100 derece gibiydi. Daha öncede kayışı kopmuştu onu kendim değiştirmiştim. Öncelikle neyi kontrol etmem gerekli. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba
2006 yılında aldığım Arçelik 3550 Gri renkteki çamaşır makinesinin dün akşam aşırı ısındığını gördüm ve hemen fişini çektim. 30 derecelik programda elimi makinanın önündeki cama koyduğumda sanki 100 derece gibiydi. Daha öncede kayışı kopmuştu onu kendim değiştirmiştim. Öncelikle neyi kontrol etmem gerekli. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
3550 olduğuna emin misin zira arçelik 3550 modeli 1996 yılı üretimidir.

Valla eşime telefonda sordum öyle dedi ama sanırım yanlış söylemiş. Çünkü yeni model bir makine. Akşam eve gidince tam modeli yazarım kusura bakmayın. Yine de nerelere bakmam gerektiğini söylerseniz sevinirim.

daha önce nedense aynı model üründe 2 kere yaşadık. kartı değiştirin düzelecektir.

daha önce nedense aynı model üründe 2 kere yaşadık. kartı değiştirin düzelecektir.

Üstad hangi kart acaba ? Ön paneli sökünce ayar düğmelerinin olduğu kart mı yoksa başka mı? Birde tık tık tık saat sesi gibi bir ses geliyor , bu arıza ile ortaya çıktı o seste.

Üstad hangi kart acaba ? Ön paneli sökünce ayar düğmelerinin olduğu kart mı yoksa başka mı? Birde tık tık tık saat sesi gibi bir ses geliyor , bu arıza ile ortaya çıktı o seste.

kartı söküp ısıtma rölesini kontrol ediniz.bir sorun göremez iseniz kaynak üstadın dediği gibi kartı komple değiştiriniz.
Adsız.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri