Arçelik 3500 arıza

SolarA

Üye
Selamlar. bu güne kadar forumdan sürekli şekilde istifade ederek sürekli paylaşımlarda bulunan arkadaşlara çok hayır dualar ettim açıkçası. bizim emaktarın birçok arızasını forumdan takip ederek çözdüm. bugün bir sorun yaşıyorum ve içinden çıkamadım.yardımcı olursanız minnettar olurum.

makine çalıştırınca su almaya başlıyor. fakat su alma kesilmiyor. şu an tamburun yarısından fazlası su tahliye de edemedim. su seviye ölçümü yapan yuvarlak birşey var sanırım prosestat deniyor. onun hortumunu soküp ağzımla üüfledim iki defa sırasıyla kontak çekti bu şeiklde muhafaza ederek p programından tahliye etmeyi denedim ama su almaya devam ediyor fakat başka hiçbir hareket yok. ne yapmalıyım.

Ventiller saglammı yani makine fiş takılı degilkende Su alıyormu pompa motoru suyu tahliye ediyormu ve pipo temizmi ve son olarak pipo ile prostad arasindaki hortomu kontrole et delinme veya aşınma varmı bunları kontrol et

kkapı kilidi bozuk olduğunu tesppt ettim 3 bacaktan ikisini kısa devre ederek illegal olarak içerdeki syu tahliye ettim. ama sürekli su almaya devam ediyor. makine kapalı olsa bile :) ilginiz için teşekkürler usta

kkapı kilidi bozuk olduğunu tesppt ettim 3 bacaktan ikisini kısa devre ederek illegal olarak içerdeki syu tahliye ettim. ama sürekli su almaya devam ediyor. makine kapalı olsa bile :) ilginiz için teşekkürler usta
ventil arızalı değiştirin.

arka tarafta 3 tane ventil var. bunların 3 de kullanılıyor mu? sıcak su girişi olarak okudumbirtanesini. sıcak su yazan ile soğuk su girişlerininin kablolarını değiştirsem olur mu ??? ilginiz için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri