arçelik 3490 e bulaşık makinem güzel yıkamıyor

arçelik 3490 e bulaşık makinem var ama bulaşıkları kirli ve pis çıkarıyor servis çağırdım 25 tl aldı ama hiç bişey yapmadı makinayı tesst etti sağlam dedi ve bu makinenin parçalarını şimdi bulmak zor dedi makine yıkıyor ve ısıtıyorda neden temiz yıkama yapmıyor yardım edersen sevinirim.
not:servis kireç söküçüyle çalıştırın birde öyle temizleme yapın belki düzelir dedi.onuda yaptık sonuçu daha görmedik göreçez olumlu olursa burdan paylaşrım.gerçi gelen arçeliğin yetkili servis elamanı makinrnin açma kapama düğmesini bulamadı ben gösterdim.saygılarımla

kireç söküçüyle makineyi çalıştırdım içini temizlettim.sonuç:değişen bir durum olmadı bardaklarda ve tabaklarda yine bulaşık kalıntıları ve su damlaçıkları kaldı

slm ısıtması program bitirmesi normalse fiskiyeleri kontrol et tıkalı olabilir plastik fiskiye ise çatlak olabilir suyu dengesiz püskürtür su seviyesi tuz kapağının az altında olmalı onu kontrol et son olarakta gider hartumu lavoba altına bağlıysa direk gidere girmiyorsa yani lavoba altındaki gırtlak hortuma bağlıysa onu yukarı çevir lavobadan akan su makine içine dolup temiz yıkamaz artı filtreyi kontrol et kolay gelsin

teşekkürler üstadım ön yıkama ve süper po
ragram ayrıça sizin dediklerinizi uyguladım artı olarak 15 güne bir elma sirkesi ile bulaşıkları ve makineyi yıkadım sonuç süper oldu .
ama şimdi yeni bir sorunum başladı makine yi çalıştırıyorum su alma işlemine geçiyor ve su alıyor bu arada su hatası veriyor programa başlamadan aldığı suyu boşaltıyor. sebebi ne olabilir açaba.şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri