Arçelik 3370 s Tüplü TV Hafif Titreme Var

Eyong

Üye
Arkadaşlar herkese kolay gelsin, elimdeki Vestel TV yi ne yazık ki tamir edemedim. Arcade kabin içinde kullanabileceğim işime yarıyacak güzel bir TV bulup satın aldım.

Arçelik 3370 modeli, servis menüsü anlaşılır ve çok kolay. Tam işime yarayacak bir model, ama alıp geldikten sonra farkettim ki ekranda hafif bir titreme var.

Scarttan takılan bir cihaz ya da TV'nin kendi menüsü fark etmiyor, gözü rahatsız edecek kadar titriyor.

Daha önce tecrübe eden varsa bilgisini paylaşmayı rica edeceğim, inşaallah bir iki kondansatör değişimi ile düzeltebilirim. TV gerçekten çok güzel, kullanmak istiyorum.

Saygılar.

Arkadaşlar herkese kolay gelsin, elimdeki Vestel TV yi ne yazık ki tamir edemedim. Arcade kabin içinde kullanabileceğim işime yarıyacak güzel bir TV bulup satın aldım.

Arçelik 3370 modeli, servis menüsü anlaşılır ve çok kolay. Tam işime yarayacak bir model, ama alıp geldikten sonra farkettim ki ekranda hafif bir titreme var.

Scarttan takılan bir cihaz ya da TV'nin kendi menüsü fark etmiyor, gözü rahatsız edecek kadar titriyor.

Daha önce tecrübe eden varsa bilgisini paylaşmayı rica edeceğim, inşaallah bir iki kondansatör değişimi ile düzeltebilirim. TV gerçekten çok güzel, kullanmak istiyorum.

Saygılar.
Swicmode(besleme)devresinde üretilen DC voltajları filitre eden elk.Kon.lerin birinde değer kaybetmesi sonucu olan arızadır.Öncelikle C647 ve C648 Elk.Kond.leri yenilemenizi öneririm.Kolay gelsin.

modeli ..ekran kaç acaba ?

3370 s 70 ekran

Beslemedeki elek. kond. hepsini değiştim, kabin içinde kullancağım için ve "kurumadılarsa da ömürleri bitmeye yakındır" mantığı ile yeniledim. Umudum titremenin de gitmesiydi.

Ama ben en başta sorunu yanlış tespit etmişim, tv nin normal program kanallarında iken titreme yok. Scarttan bir cihaz bağlandığında titriyor sadece.

Yani scarttan cihaz bağlayınca tv'nin kendi menüsü titriyor, ama AV'dan çıkıp normal kanala ya da boş olan AV 2'ye geçince titreme olmuyor.

Sizlerden bir tavsiye gelene kadar scart önündeki küçük elek.kond. de değişmeyi düşünüyorum. Başka nereye bakayım?

Sorun sadece scart girişinden bir cihaz bağlandığında oluyor.

Son düzenleme:
Çalışan TV'yi bozdum en sonunda :)

Scart girişinin arkasındaki kond.leri tek tek değişip denedşm, bir adet diyot vardı söktüm denedim. Çözülmedi problem, en son dirençlere de bakayım dedim ve en büyük direnci değiştim, fakat beslemedeki bir yeri bozdum sanırım. Açılmıyor TV.

Nereyi bozmuş olabilirim? Bir de anadolu yakasında tamirci varsa aramızda getirip yaptırabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri