Arçelik 3320A İlginç Bir Arıza

maydin67

Üye
Makina tum islevlerini yapip en son sikmaya gectikten sonra yikama islemini bitirmesi gerekirken tekrar su alip yikamaya geciyor.
Ana karti degistirdim sorun cozulmedi.
Teste aldigimda:
1. fonksiyonda tum ledler yanip sonuyor(bu fonksiyon normal)
2. fonksiyonda basla-bekle-iptal,on yikama ve hizli program ledleri flas yapiyor.
3.Tambur sola donuyor.
4.Saga donuyor.
5.Sikmaya geciyor.
6.Once sag sonra sol goze su alip tambur sola donuyor.
7.Saga donuyor.
8.Su bosaltiyor ve tum ledler sonuyor.
Yani flash test islemlerini sirasina gore degilde karisik bir sekilde izliyor.

Makina manuel olarak tum fonksiyonlari yapiyor(durulama,sikma,pompa)

hangi programda çalıştırıyorsunuz?

kullandığınız program hiç program bitirmiyor mu ? ne kadar süre sonra bu işlemleri yapıyor ?

Hizli programda ve normal yikamada da ayni...
Hizli programda yikamayi baslattiktan sonra yaklasik 1,5 saat yikama yapiyor suyu bosaltiyor sikmaya geciyor ve programi sonlandirmasi gerekirken tekrar su alip islemleri sirasiyla tekrar yapiyor yani sorunum makinanin sonlanmamasi...
hizli ve normal programdada program bitirmiyor.

6.Once sag sonra sol goze su alip tambur sola donuyor.
yumusatıcı bolumunu es geçmıssınız ventılınızde kısa devre ola bılır ventıli kontrol edınız
bırde pompanız çok uzun sure calıstıgında ısınıp sorun cıkartıyo ola bılır ventıl ve pompasını kontrol etmenızı onerırım

Merhabalar,
bahsettiğiniz problem mekanik program cihazına sahip makinelerde ısıtıcının delik olmasından dolayı olmaktaydı.Bahsetiğiniz üründe aynı tip ancak elektronik kontrollü bir ürün ısıtıcınızı değiştirin.muhtemelen aynı sebepten dolayı bu sorunu yaşıyorsunuz.

kolay gelsin

tekrar kartı değiştirn kartta arıza var benim başımada geldi kartın programındaki hatadan kaynaklanıyor veya karta tekrardan program atılması lazım

ntc makıne ıcı sıcaklıgını farklı algılarsa guvenlık ıcın tekrardan durulama yaptıra bılır .ntc degısmesı gerekır 25 derecede 5 kohm dıye hatırlıyorum.
soguk su baglantısı dan sıcaksu gelıyorum bazen olabılıyor.

Bugün yaptığım denemede sentetik 60 derece konumunda yıkama yaptırdım.Makine tüm aşamaları yaptı ve bitti ledi yandı.Ancak sorun pamuklu 60 derece ve 90 derece konumlarında oluyor ve yukarıda anlattığım gibi makina sonlanmıyor.Bu arada ntc yi de değiştirdim aynı arıza devam ediyor.

Ana karti ikinci kez degistirdim ariza ortadan kalkti.Yardimci olan herkeze tesekkur ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri