usqo

Üye
buzdolabı temizliği yapılırken buzluk kısmının altına monte edilmiş olan

resimdeki metal hortum kopmuş we buzdolabı çalışmıyor. buzluk kısımı biraz soğumuş ancak alt kısımda soğuma hiç yok. fikir we yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

o parça termostad bulp u tam ismi o her halde :) ilk once termostatı değiştirmelisin az veya çok soğutmaya gelınce termostat ta nda yapar ama çok az bı ıhtımal sonra gaz veya motora yonel sıstem tıkanmış olabılır motor basınçtan düşmüş olabilir benden bu kadar kolay gelsın

Slm arkadaşlar arçelik nofrostta böyle bir arıza ile bende 2 yıl önce karşılaştım motor çalıştığı halde alt bölme soğumuyordu sebebi nofrost (üst) bölümün arka kısmında bizim tarifimizle bir radyatör var ve bu radyatöre monteli bir ısıtıcı var bu ısıtıcı arızalandığında üst bölüm soğuyor fakat alt bölüme soğukluk (radyatör peteklerinin gözenekleri dolu olduğu için orda bulunan fan çalışsa dahi)geçemiyor fanda çalışmıyor olabilir bu arızaların giderilmesi gerekir radyatöre ulaşmak için üst bölümü önden arkaya sökmek gerekiyor......

termostatı değiştirdim we sorun ortadan kalktı. yorumlarınız için teşekkürler... :)

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri