Arçelik 2800 çamaır makinası şema

cevatusta

Üye
merhaba arkadaşlar sitede bulunan şemayı inceledim ama kesinlikle okunmuyor elinde okunaklı şema olan yada bu şemada beyin uçlarını buraya açıkça yazabilirmisiniz acaba mümkünse

teşekkürler..

2800z.jpg

Yalnız bazı renklerden iki tane var. aynı renkteki kablolar neye göre yeri belirleniyor tam anlayamadım. Bilen varsa bana açıklayabilir mi?

Bu şemada aynı renk olanları nasıl ayırt edeceğiz? Hangisi hangisine gelecek tam anlayamadım.. Mesela b7 ile g11 aynı renkte veya a2 ile g12 aynı renk kablo
Küçük ve büyük harfler olarak tüm parçalar tanımlanmış, bu ayrıma dikkat ediniz. Her kablonun 2 ucu olduğuna göre sıkıntı yok, kafanız karışmasın ;). İlk harf karşıdaki parçayı temsil eder, rakam sırasını ve sonraki harf referans yani ikisi koordinatı verir diyebiliriz. Örn: G12 kontağına baktım b-2A, tuş takımının A sütunundaki 2 nolu pabuç bağlı demekte.

Şimdi beraber bakalım siz de kontrol edin;
program cihazının tamamı U diye adlandırılmış,
b7 dediğiniz aslında (bir ucu) B7 ---pembe--- G11,
a2 burasını karıştırmış olabilir misiniz, benim gördüğüm b (tuş takımının) A2 ---sarı---G12

Son düzenleme:
Küçük ve büyük harfler olarak tüm parçalar tanımlanmış, bu ayrıma dikkat ediniz. Her kablonun 2 ucu olduğuna göre sıkıntı yok, kafanız karışmasın ;). İlk harf karşıdaki parçayı temsil eder, rakam sırasını ve sonraki harf referans yani ikisi koordinatı verir diyebiliriz. Örn: G12 kontağına baktım b-2A, tuş takımının A sütunundaki 2 nolu pabuç bağlı demekte.

Şimdi beraber bakalım siz de kontrol edin;
program cihazının tamamı U diye adlandırılmış,
b7 dediğiniz aslında (bir ucu) B7 ---pembe--- G11,
a2 burasını karıştırmış olabilir misiniz, benim gördüğüm b (tuş takımının) A2 ---sarı---G12
Bişey daha sorucam
Beyin normal şemadaki gibi fişlerini yerine taktım ama beyini makineye takarken nasıl takıcam eğri mi düz mü açısı nasıl olacak onuda Bi yardımcı olursanız sevinirim

Modele göre değişir, burada sanırım size bakmalı, yukarıda olmalı diye düşünüyorum. Program cihazının düğmesiyle kadranına bakarak sorunsuz montaj yapabilirsiniz. KAdran tam tepede saat 12 hizasında kapatma görevi olur genelde.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri