arçelik 2700 kilitleme sorunu yardım!!!

Thracian59

Üye
arkadaşlar merhaba,çamaşır makinem 2 gün öncesine kadar çalışıyordu fakat bugün termostat düğmesini açtığımda ışığı yandı ama kapak kilitlenmediği için program devreye girmiyor. yada ben öyle sanıyorum,yardımcı olabilecek var mı acaba,iyi akşamlar...

kapak kilidinin içinde ptc var o bozuluyor ama komple deişiyor ama tam arıza tespiti için voltaj ölçümlerini yap elektronik karta su girmiş olabilir.

ilgilendiğin için sağol uçak,kapak kilidi üzerinden mi ölçüm yapacağım? kart üzerinde nereye bağlı olduğunu bilmiyorum,elimde şema yok malesef

kart mart ölçüme gerek yok. o makinada kapı kilidi ile ilgili zaten kart yok. siz kilidi deiştiirn sorun düzelecektir. denemek için de kapı kilidine gelen 2 kalın kabloyu kısa devre yapın makina çalışır.

hocam çok sağolasın,ölçmek için lastiği sökeyim dedim sökmeden bi daha denedim çalıştı :) ama yine aynısını yaparsa değiştiricem kilidi. zaten 100 yıllık makine bu kadar çalışması bile mucize, öğrenci işi :) ilgilendiğin için sağol,iyi çalışmalar...

Çalışmadığı zaman makinanın kapağını aç ve sertçe kapat. Olmazsa kilidin üzerine denk gelen yere avuç içinle sert bi kaç darbe vur :) yine de olmazsa ustamın dediği gibi kalın iki kabloyu birleştir çalışır. Dikkat etmen gereken husus, kabloları kısa devre yaptığında kilit devreden çıkar. Yıkma esnasında kapıyı kilitlemez. kolay gele :)

Kapağı açmak için kullandığın tutamağın çıkıntılı parçasını birkaç defa bastırın ve geri tam olarak dönüyormu yoksa yarıda kalıyormu takip edin.tutamak yay özelliğini yitirdiyse kapağı açmak için kullandığın parçayı değiştirin.Emniyet kilidinide birlikte değiştirirseniz,birdaha bu sorunla karşılaşmazsınız.İkisinin fiyatı beyaz eşya parçacılarında 10-15 TL.kOLAYGELSİN

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri