Arçelik 2600 Hız Kartı Arızası

mamududu

Üye
merhabalar arkadaslar.elimde arç 2600 makine var ve çok ilginç birşeyle karşılaştım.müşteri cok camasır atmıs makıneye ve sıgortaları attırmıs.daha sonra makıne motor 1 sn calısıyor duruyordu sıkmadada aynı.motora guc verdım dısarda motor sıkıntısısz.karta baktım resımdekı 2 dırenc of.cıkma yenı kart aldım taktım yıne aynı dırencler of oldu.sızce problem nerde. tesekkuler

Motor kaynaklı olabilir.Direk çalışan motor kablo grubuna takınca çalışmayabilir.Buna benzer sorunla karşılaşmıştım.Başka motorla dene,sonucunu gör.Kolaygelsin..

motorunuzun tako bobının omaj kontrolu yapınız eyer sorun yoksa motora gıren soket ıcınde veya motora bağlandıgı soket gurubunda ark var bu yuzden kartnıxı yakıyor voltaj kacagı motoru deyıstırın sorun duzelır

elimde kollektoru arızalı motorun saglam bobini var acaba onu taksam duzelırmı bu motora...ark da olabılır onuda kontrol edecegım..ıns tekrar yanmaz.tesekkurler

Arkadaşlar ben beyaz eşya tamircisi değilim ama bende birkaçtane çamaşır makinesi tamiri yaptım. Kart sorunları su sıçramasından (çeşme suyu saf değil elektriği geçiriyo) ve banyolardaki hamam böcelkerinden (pisletiyolar yada çarpılıyorlar). Kartın o bölümünde tahminim 220v var bunlardan dolayıda olabilir.

hayır hayır o bölge tako uçlarının motorun takosu arızalı al bi tamirli motor değiştir sorunun çözülsün

merhabalar arkadaslar.elimde arç 2600 makine var ve çok ilginç birşeyle karşılaştım.müşteri cok camasır atmıs makıneye ve sıgortaları attırmıs.daha sonra makıne motor 1 sn calısıyor duruyordu sıkmadada aynı.motora guc verdım dısarda motor sıkıntısısz.karta baktım resımdekı 2 dırenc of.cıkma yenı kart aldım taktım yıne aynı dırencler of oldu.sızce problem nerde.tesekkuler

merhabalar,
2600 makinelerde eski motorla yeni tip kart uyuşmazlığı sıkça karşılaştım bir sorun.çözüm kolaylığı için kart ve motoru birlikte değiştirmenizi öneririm.

kolay gelsin

arkadaşlar merhaba arçelik 2600 çamaşır makinasının mamududu arkadaşın dediği problem ile bende karşılaştım.Hız kartında bc 547 1n4148 ve 10k dirençler yanıkdı kartı değiştim tekrar aynı malzemeleri yaktı.Motor tacho ucundaı 90ohma yakın motor omajlarıda 0 omaj ölçtüm motor bir süre çalışıp kartı yakıyor tako omajları ve motor omajları ne olmalı kömürler sağlam elektrikçi arkadaşımada gösterdim o da sağlam gözüktüğünü söyledi tako arızalı olabilir mi?herkese kolay gelsin

bu arada dikkatimi çeken arkadaşlar motor toprak ucundan mile 30 ohm gibi bir omaj ölçtüm sanırım problem bundan kaynaklanabilir

kardeşim motor soketi ve soketine giren dişi soketi kontrol ediniz.deterjan çekmecesinden kazana giren hortum kazan bağlantı yewrinden sı sızdırıp bu suda direk motor soketi üzerine sızıp atlama yaparak tako girişindeki dirençleri yakıyor.motor soketini değiştiriniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri