Arçelik 24000 btu klima soğutma problemi

Fan ve kompresör un aynı kapasitorden beslendiği durumlarda fan uçlu kapasitor kullanılır. Bazen de ikisi için ayrı kapasitor vardir. Sizin cihaz ayrık olabilir bilmiyorum suan. Yani fan kapasitoru ayrı ise, fan uçlu kapasitor taktığın da o uc boşta kalır çok önemli değil. Ama dual kapasitor ise o değer fan için yüksek. Tek kapasitor den kasıt fan uçsuz ise sorun olmaz. Bu arada kablolar kondensere temas ediyormu. Yani ısınan borulara yada sicak gazın geçtiği yerlere temas varmı bi sorun. Cihaz çalışıyor soğutuyor ama sadece kablolar ısınıyor doğru mu.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tamdır yukarıdakileri bi sorarım ama tek çift durumundaki farklılıkları pek anlayamadım
Evet cihaz çalışıyor ama kablolar aşırı ısınıyor 10 dk da bi kapatıyorum 15 dk dinlendiriyorum
Bugün gelip kablo takımını değiştirecek

Tamirci klima kablolarını değiştirdi dış ünite ve iç ünite şemasına uygun olarak. Fakat sigortaya ( Siemens b25) bağlanan şehir hattı kablosu ısınıyor. Klima giden elektrik kablosu şehir hattına nispeten daha az oranda ısınıyor.klimacının dediğine göre klima kablosundaki bu ısınma 24000 btu ya göre normal. Elektrik tesisatını yani sigortaya bağlanan hattı da değiştirttim ama yinede içim rahat değil çünkü ısınma ilk seferki kadar olmasa da var TAVSİYELER? Bu arada @Gürkanizmir siz de klima tamiri mi yapıyorsunuz?

Bende yeni yeni arizalari öğreniyorum. Teknisyenim evet. Arizacilik derin bir konu. Klimanin sigortasıni c25 le değiştirmenizi tavsiye ederim bi bakın ısınma yine olcak mi. Ve klimaya gelen hat zayıfmi. Acaba

Ha zaten onuda değiştirdiniz. Isınma neden olur kablo çapı yetersizdir. Aşırı akım. Buda ısınma demektir. Bide şöyle bişey var. Sizin hatta kablolarda bi 10 cm. Lik kısım bile ince olsa tum sistemi etkiler bu. Daireye giren kablo çapı uygun mu acaba. Ek varsa orda bi zayıflık mi var.

Klimaya gelen şehir hattı gayet sağlam bi hat evde topraklama yok ama bunu bi şekilde sağlamışlar klimacı benim hattımda problem yok senin elektrik hattında toprak ve nötr karışmış dedi. Ama elektrikçi bi sıkıntı yok dedi .Asıl merak ettiğim konu bu ısınma bu arızadan önce varmıydı bilmiyorum.artık gidip sıfır klima alma eşiğine geldim. Şimdilik bu şekilde kullanmaya devam ediyoruz yarı kullanıyorum yarı kapatıyorum gibi birşey çokta verimli olmmuyır tabi.elektrikçi B25 al abi sıkıntı olmasın dedi ama sigorta bu kadar etkiler mi yani ısı anlamında

Elektrikçi takip edin olmazsa kablo çapını 3-4 lük yaparız dedi.Daire içi kablo döşemesi genel en az 3-4 kül yapılmış

Siz konum olarak İzmir de neredesiniz anladığım kadarıyla bu konularla ilgili ve yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.Açıkcası birbirine laf atmayan USTA!! Lara denk gelmedim henüz . Benim arızada önceki 2 usta çift kapasitör devam ederken son gelen usta tek kapasitöre indirdi doğrusunun bu olduğunu söyledi ve şemaya göre yaptım bunlarda sıkıntı yok dedi yani çözemediğimiz konular var.Biz müşterilere göre her ustanın dediği doğru geliyor

Müşteri malesef merak etmiyor. Cihazinda gaz eksiği yok. Ama gaz basın diyor. Biz dürüst oluyoruz her zaman. Ama kandirilmak hoşuna gidiyor müşterinin bencd. Gözlemlerim bu. 50 liraya bakim diyor adamlar 70 liraya geliyor sadece ic üniteyi yıkıyor gidiyor. Ic ünite dediğim petekler sadece. Ben 80 liraya yapıyorum fani ds yıkıyorum mesela biranda ile. E müşteri aslında farkı bilmiyor. Buca tarafındayim ben. Foça da çalışıyorum aslında kamuda öyle ek iş olursan dışarı arada yani. Karşıyaka Bornova Gaziemir bize yakın hep

O dediğinizde doğru tabi. Ama dürüst insan lazım sadece bu.Neyse klimanın problemini anladınız herhalde veya problem neredeyse artık bu ısınma sebebini çözebilecek veya sıkıntıyı giderebilecek bi işleminiz varsa Çiğli deyim ben müsaitlik durumunuza göre ayarlayabiliriz

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri