Arçelik 2100 motoru arçelik 2600'e uyar mı?

imbat45

Üye
arkadaşlar arçelik 2600 çamaşır makinem motorundan arıza verdi yüksek ihtimalle kömürleri bitti. Bu sitede yaptığım araştırmalar da servisin söyledikleri de kömürlerinin bittiği yönünde. Ben kömürlerin nasıl değiştirileceğini bilmiyorum 2 farklı ustayla konuştum onlarda 100tl 125tl gibi fiyatlar istediler, açıkçası kömürlerin nasıl değiştirileceğini de tam olarak bilmiyorum ama bugün makineyi açtım motoru vidalarını söktüm eğer yeni bir motor olursa bunu rahatlıkla takabilirim öyle görünüyor. Bir arkadaşımda su kaçırdığı için kullanılmayan bir arçelik 2100 makine var onun motorunu söksem benim 2600'e takabilir miyim uyar mı ? Bu konuda bilgisi olan birileri yardımcı olursa çok sevinirim, öğrenciyim 100 liraya tamir ettirmek beni biraz sarsar o yüzden kendim yapamaya çalışıyorum, şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
2100 motoru 2600 makinasına uymuyor.Oturduğun bölgede beyaz eşya parçacısı varsa eski motoru verip tamirli motor alabilirsin 30-35 tl cıvarında.Yoksa bobinajcı yazan atölyelerde kömürlerini ve gerekirse rulmanlarını değiştirebilirler.size en üygun seçenekler bunlardır.

evet malesef motoru söktükten sonra okudum yazınızı uymadı motor, eldekini tamir ettirdik sorun çözüldü teşekkür ederim desteğiniz için

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri