Arçelik 2020 derin dondurucu sürekli çalışıyor

Pardon ustam "serpantin boruları" yazınızı atlamışım. Biz de dolaplarda o boruları iptal ediyoruz, ama baştan müşteriyi bilgilendiriyoruz terleme yapacağı hususunda. Malum burası aşırı sıcak ve nemli olduğu için, mübarek terlemiyor adeta, su üretiyor... :)

225 tl komprasör 100tl işçilik gaz vs yeniyse yaptır derim eskiyse yaptırma gövdede kaçak oluyor para boşa gider onların motorlarına presyon kolay kolay bozulmaz kendi fikrim gaz kaçağı var gövdede eski yeni bakmadan bişey denmez

ustam oboruları iptal ederken direk birbirine mi bağlıyorsun yoksa basınçlamı döndürüyorsun bende istanbulda yaşıyorum ama terleme yaptırmıyoruz bilmiyorum sen nerden yazıyosun

kompresörden çıkan presyon borusu önce kapı etraında serpanin borularında gezer. orayı kesip basınç borusu tek kapılı dolaplar gibi kodansere girer. ve çıkış drayerde. gövde serpantinine hiç girmiyor yani. sıcak ve nemli hava da sıcaklık farkından dolayı terleme mutlak yapıcaktır

kompresörden çıkan presyon borusu önce kapı etraında serpanin borularında gezer. orayı kesip basınç borusu tek kapılı dolaplar gibi kodansere girer. ve çıkış drayerde. gövde serpantinine hiç girmiyor yani. sıcak ve nemli hava da sıcaklık farkından dolayı terleme mutlak yapıcaktır

Kanyak ustam alakasız bir soru olacak ama bende vestel no forst var geçenlerde yanlışlıkla borusunu deldim 2 sn kadar gaz kaçırdı, sonra bir şekilde tıkadım ancak dolabın randımanı düştü. Gaz basmak mı gerekir, gaz basma maliyeti ne kadardır bilginiz var mı? Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri