Arçelik 2020 derin dondurucu sürekli çalışıyor

kk2144

Üye
merhaba,

Arçelik 2020 derin dondurucu sürekli çalışıyor.
normal çalışıyordu içi doluydu biz ortadaki turuncu ışığın sürekli yandığını
fark ettik. yeşile hiç geçmiyordu. üst tarafta çok fazla karlanma olmuştu.
sonra içini boşalttık.
fişini çektik. bir gün bekledik sonra boşken çalıştırdık.
birgün kadar boş çalıştı. içine derece koyduk.
-10 a kadar geldi normalde içine yeni bişeyler koyduğumuzda bile 3-5 saatte yeşile geçiyordu. kapı lastiklerine kaynar su döktüm. ama 1 gün boyunca çalıştı hala ortadaki turuncu ışık yanmaya devam etti. sesi dinledim sürekli çalışıyordu. kapı lastiklerini kontrol ettim açıklık yok.

sorun termostattamı yoksa gaz eksiğimi var veya bi arkadaş fanda problem vardır dedi. sorun ne olabilir?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Kırmızı ışık arıza ışığıdır ( sıcaklık -15 derecenin altına düşmüş)

Sarı ışık Hızlı dondurma ışığı. yiyeceği hızlı şekilde şoklamak için . Termostat iptal edilmiş olur sürekli çalışır. Düğmeyi kapatın sarı ışık sönsün.

Yeşil ışık üründe enerji olduğunu gösterir

turuncu ışık dediğniz ışık sarı ışık ise hızlı dondurma düğmesine basıp hızlı dondurmayı iptal edin. soğutmada problem yok ise normal şekilde durup çalışacaktır

cevap için teşekkürler
servis çağırdım yanan ışık kırmızı ışıkmış
sistemde tıkanma olduğunu kompresörün çok ısındığını
kompresörün evonun komple değişmesi gerektiğini söyledi
maliyetinin 370 tl olduğunu söyledi
şimdi yeni d dondurucu bakıyorum
önerisi olan varsa beklerim

servisin teknisyeninin en iyi yaptığı iş. fiyatı şişirip yenisine yönlendirmek. çok daha ucuz maliyet ile de kurtulabilir. ancak ustasını bulmanız önemli.

drayeri değiştirip gazı basmak kesmiyor bazen servis elemanlarını...

sistemde kaçak yoksa bu şekilde yapmak daha mantıklıydı..kılcal tıkalı ise başka tabii..

parçayı kendin araştırmayı dene bence makul fiyata bulursun

Problem tıkanma problemi ise mutlak kompresörün değiştirilmesi gerekiyor. ne yapsanız yine tıkanır.çıkma kompresör taktırıp 100 tl civarına yaptırabilirsiniz.

eğer ki gaz kaçağı var ise kaçağı tespit etmek gerekiyor . ki genelde gövde içinde ısınan serpantin borularında kaçak vardır. çözümü tamiri pek yok ancak biz o boruları iptal edip çalışır hale getiriyoruz. yani sizin ürününüzü usta bir özel servis maximum 100 tl ye çalıştırır.

ustama katılıyorum servısın tam aksıne uygun bı fıyatta derın dondurunucunuzu tamır etırebılırsınız

Problem tıkanma problemi ise mutlak kompresörün değiştirilmesi gerekiyor. ne yapsanız yine tıkanır.çıkma kompresör taktırıp 100 tl civarına yaptırabilirsiniz.

eğer ki gaz kaçağı var ise kaçağı tespit etmek gerekiyor . ki genelde gövde içinde ısınan serpantin borularında kaçak vardır. çözümü tamiri pek yok ancak biz o boruları iptal edip çalışır hale getiriyoruz. yani sizin ürününüzü usta bir özel servis maximum 100 tl ye çalıştırır.
Ustam o boruları iptal edip çalıştırıyoruz derken, derin dondurucunun içine panel soğutucu gibi bişeyler var (dikey kola dolaplarında falan görmüştüm yanılmıyorsam), ondan mı yerleştiryorsunuz yoksa başka bir yöntemi mi var?

Ustam o boruları iptal edip çalıştırıyoruz derken, derin dondurucunun içine panel soğutucu gibi bişeyler var (dikey kola dolaplarında falan görmüştüm yanılmıyorsam), ondan mı yerleştiryorsunuz yoksa başka bir yöntemi mi var?

yok soğutucu borulardan bahsetmiyorum. kapı contasının bastığı yerde gövde içinde sıcak gazın geçtiği serpantin boruları var. amaç iç ve dış sıcaklık farkından dolayı o bölgede terlemeyi önlemek.malzeme yapısı demir olduğu için 7-8 senede çürümeler başlıyor.

polüretan köpük içinde kaldığı için söküp değiştirmek , müdahele etmek mümkün değil. o yüzden iptal ediyoruz. tek sorunu çok sıcak ve nemli havalarda terleme yapabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri