Herkese iyi gunler arcelik 6020 bulaşık makinesinin acma kapama dugmesinin kablolarını dalginlikla şemasını cizmeden cikardim simdi yerlerini bulamiyorum yardimco olursaniz sevinirim

Düğmenin kapanan uçlarını bil bul, kısa devre yapma yeter.

Arkadaslar arcelik 3340 resimli kapi klidi semasi acma kapama semasi kondansotor semasi yada kablo giris resimleri olan varmi yardimci olursaniz sevinirim

selamünaleyküm arkadaşlar. benim makinamın sorunu şu. çamaşır makinasını ilk açtığımda su alıyor, sonra yıkama yapmaya başlamıyor. fakat kazana el ile bir hareket verikten sonra yıkayıp sıkıp kurutuyor. ben ilk önce kondansatörden diye tahmin etmiştim fakat kondansatör sağlam. el ile ilk hareketi vermezsem su aldıktan sonra program devam etmiyor.
değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

selamünaleyküm arkadaşlar. benim makinamın sorunu şu. çamaşır makinatşklerı ilk açtığımda su alıyor, sonra yıkama yapmaya başlamıyor. fakat kazana el ile bir hareket verikten sonra yıkayıp sıkıp kurutuyor. ben ilk önce kondansatörden diye tahmin etmiştim fakat kondansatör sağlam. el ile ilk hareketi vermezsem su aldıktan sonra program devam etmiyor.
değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
Evet ustam bendede ayni sorun var fakatbenim makinanin kazani hic donmuyor arzayla ilgili yardimlarinizi bekliyorum tsk

arçelik 3500 modeli çamaşır makinamın motoru dönmüyor.Motorcu-Bobinajcıya götürdüm motoru,arızalı değil,sağlammış (kömürleri de iyi durumda -1,5 cm ).Hız kontrol kartını da değiştirdim.fayda etmedi.Sorun beyinmidir acaba? (su alıyor,tahliye pompası da çalışıyor,beyin de tık-tık diye programı normal bir şekilde ilerletiyor gibi,ama motor bir türlü dönmüyor) .

arçelik 3500 modeli çamaşır makinamın motoru dönmüyor.Motorcu-Bobinajcıya götürdüm motoru,arızalı değil,sağlammış (kömürleri de iyi durumda -1,5 cm ).Hız kontrol kartını da değiştirdim.fayda etmedi.Sorun beyinmidir acaba? (su alıyor,tahliye pompası da çalışıyor,beyin de tık-tık diye programı normal bir şekilde ilerletiyor gibi,ama motor bir türlü dönmüyor) .
elo kart ta tektek giren kablolar ters takılmış olabilir.!!!

beyni söktüm,tamirciye götürdüm.test etti.sağlammış.
motoru normal motorcuya götürdüm,taktı çalıştırdı,
ama çamaşır makinası tamircisine götürdüm , bozuk bu dedi. takosu bozukmuş galiba. yani normalde çalışır,ama makinaya takınca çalışmaz dedi adam.
güvendim.tamire bıraktım.
pazartesi güya hazır olacak.bakalım nolcak!!!

beyni söktüm,tamirciye götürdüm.test etti.sağlammış.
motoru normal motorcuya götürdüm,taktı çalıştırdı,
ama çamaşır makinası tamircisine götürdüm , bozuk bu dedi. takosu bozukmuş galiba. yani normalde çalışır,ama makinaya takınca çalışmaz dedi adam.
güvendim.tamire bıraktım.
pazartesi güya hazır olacak.bakalım nolcak!!!
Evet abim tako arizali olursa kenarda islem yapar amma makinada islem yapmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri