Arçelik çift kapılı buzdolabı kapı contaları

hserdar

Üye
arçelik çift kapılı buzdolabı kapı contaları kontrol edince bayagı sert olmuşlar kapının kapanmasını engelemiyor ama dolabın çalışmasını bayagı uzatıyor. nerdeyse 24 saatin 20 saati fanlar çalışıyor. bende bu silikon spreyle contaları yumuşatmayı deneyecegim.sipariş verdim, ama sonuç ne olabilir deneyip görecegim.

https://www.trendyol.com/mxs/siliko...-50924316?boutiqueId=583589&merchantId=143707

Yutupta bir video vardı.
Yukarıdan sıcak su döküp yumuşatıyordu sanki.

Yutupta bir video vardı.
Yukarıdan sıcak su döküp yumuşatıyordu sanki.
evet haklısın onları seyrettim ama bana çok tehlikeli geldi . amaç contaların yumuşatılması ise slikon yumuşatıcı masraflı ama daha güvenli sanıyorum. uygulamayı yapınca burda yayınlarım.

bence de yenisini al be usta, bizim buralarda bir laf vardır; eski dikme iplik yabana, ihtiyar s*kme tohum yabana derler. bazen yenisini almak en iyisidir.

497ed4z.jpg

Merhaba. Herhangi bir şeyi (bu şey ne olursa olsun) amacının dışında kullanılmaması gerektiğini sürekli savunanlardanım. Ancak sıcak su, üzerine sıkılan silikonun kapı contalarında çok uzun kullanımlarda % 100 işe yaramayabileceğini (çok geçici süreler dışında) düşünüyorum. Evdeki PVC cam, kapılar için geçen yıl 5 adet satın aldığım çok uzun metrajlı (çiftli) akıllı fitillerin artanını (üstteki beyaz, D profilli olanlarını) Arçelik no-frost buzdolabının iyice sertleşip kavlamış, dolap kapı aralarından ısı kaçağını oluşturan contaları üzerine, uhu türü peligom, fatih, vb. marka kuvvetli kağıt yapıştırıcıyla, sarı şeritlerin soyulup altından çıkan taban kısımlarını, buzdolabı contalarının kaçak yapan temizlenmiş, kapı kapalıyken açıktaki ön yüzlerinden bu kapı contaları üzerine yapıştırıp var olan bu ısı kaçakları konusunda (buzdolabının uzayan bekleme süresiyle) bu ek yamalama (takviyeli bu yapıştırma ile) oldukça başarılı sonuç aldım. Ek yapıp yapıştırırken tek olarak, çiftten ayırıp kullandım.

Bu fikri, contaları tümüyle değiştirmekten üşendiğim için kendimce bulduğum, ancak contaların orijinaliyle değiştirilmesinin daha nizami bir işlem olduğu (Sn. paskomya Ustam'ın da önerdiği gibi) hatırdan çıkarılmadan (buzdolabı tamircisi, servis elemanlarının fazla eleştirisini de çekmeden) başka bir uygulama (bir fikir, farklı bir çözüm) örneği olarak kabul edin. Kolay gelsin.

bana böyle uçuk fikirle gelin , cigerimi yeyin :) amaç imkanı olanların deneyip başkaları için ışık kaynagı olmak . sipariş bugün gelecek deneyip sonucunu yayınlarım .

Merhaba. Dondurucu bölme kısmı sürekli - derecelerdeki soğuk havayı evaporatör iç fanıyla bu bölmede sirküle ettirdiğinden, özellikle bu bölmenin kapı contalarında çok titiz çalışma gerekiyor. Çiftten ayrılmış akıllı fitillerin birini yapıştırdığımda, el temasında soğuk kaçakların halen olduğunu görünce ikinci akıllı fitili birinciye paralel olarak, buzdolabı emaye yüzeyini öpecek şekliyle 2 katman olarak dondurucu bölme kapısına yapıştırmıştım. Soğutucu bölmede bariz ısı kaçakları bulunmamasına rağmen titiz bir işçilikle gövdeye pararel, emaye gövdeyi öpecek şekliyle sadece tek katman olarak (2 kapının menteşe kısımlarına ise contalarda bir bozulma olmadığından ek conta yapıştırıp çekmedim) çekip yapıştırmıştım, geçen sene. Bir senedir kapı contalarıyla ve motorun devamlı çalışmasıyla ilgili hiçbir sıkıntıyı yaşamadım. Yalnız 1 sene içinde termostat bağlantısı soket teması kaybolduğunda termostatı söküp iç bağlantılarını avometre prob uçlarıyla termostat mandallı giriş soketini içten kazıyıp tekrar taktığımda fasılalı çalışmaya geri dönmüştü. Kolay gelsin.

Merhaba. Dondurucu bölme kısmı sürekli - derecelerdeki soğuk havayı evaporatör iç fanıyla bu bölmede sirküle ettirdiğinden, özellikle bu bölmenin kapı contalarında çok titiz çalışma gerekiyor. Çiftten ayrılmış akıllı fitillerin birini yapıştırdığımda, el temasında soğuk kaçakların halen olduğunu görünce ikinci akıllı fitili birinciye paralel olarak, buzdolabı emaye yüzeyini öpecek şekliyle 2 katman olarak dondurucu bölme kapısına yapıştırmıştım. Soğutucu bölmede bariz ısı kaçakları bulunmamasına rağmen titiz bir işçilikle gövdeye pararel, emaye gövdeyi öpecek şekliyle sadece tek katman olarak (2 kapının menteşe kısımlarına ise contalarda bir bozulma olmadığından ek conta yapıştırıp çekmedim) çekip yapıştırmıştım, geçen sene. Bir senedir kapı contalarıyla ve motorun devamlı çalışmasıyla ilgili hiçbir sıkıntıyı yaşamadım. Yalnız 1 sene içinde termostat bağlantısı soket teması kaybolduğunda termostatı söküp iç bağlantılarını avometre prob uçlarıyla termostat mandallı giriş soketini içten kazıyıp tekrar taktığımda fasılalı çalışmaya geri dönmüştü. Kolay gelsin.
Abi yaptığın işlemi tam anlamadım. Fırsat olursa bi kac fotoğraf atar mısın

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri