Arçelik çamaşır makinesi kazanın yaydan düşmesi

arkadaşlar öneriler için teşekkürler videodaki gibi yayı ısıtıp tekrar geçirdim. makine sorunsuz çalışıyor süspansiyonlarda sorun yok şimdilik. Ama bu sayede planlı eskitmeyi de nasıl yaptıklarını bir kez daha görmüş olduk. makine elektrik sisteminde ya da mekaniğinde bir sorun çıkartmazsa eninde sonunda buna benzer aşınmadan dolayı perte çıkarttırıyorlar bilerek.
aynen galiba bilerek yapılan şeyler bunlar

fatihbank candır, nasılda pratik bir şekilde bu tür arızada kazanın nasıl monteleneceğini videoya çekip anlatmış sağolsun, bir kişi daha faydalandı bu tecrübelerden, yoksa bilmem ne servisine tonlarca para verilirdi belkide veya yeni makina alınırdı

Konuya ek bilgi olsun, bende de aynı makina var ve klasik sorunu ben de yaşadım. Yeni delik kısa bir süre ile yarıyor ama aynı sorun tekrar ediyor. Tavsiyem çok ince alüminyum borular var ondan paeça kesip plastiğe yerleştirmek. Bu sayede plastik/yay savaşına son verebilirsiniz. Bende delinecek yer kalmadığı için çok garip bir yönteme başvurdum. Kazanın etrafına zincir sardım, somun civata aracılığıyla gerdim. Yayı ise bu zincire taktım. Şimdilik iş görüyor. Ne kadar iş görür? Bilyalardan ses geliyor, ölmesini bekliyorum açıkçası.

Konuya ek bilgi olsun, bende de aynı makina var ve klasik sorunu ben de yaşadım. Yeni delik kısa bir süre ile yarıyor ama aynı sorun tekrar ediyor. Tavsiyem çok ince alüminyum borular var ondan paeça kesip plastiğe yerleştirmek. Bu sayede plastik/yay savaşına son verebilirsiniz. Bende delinecek yer kalmadığı için çok garip bir yönteme başvurdum. Kazanın etrafına zincir sardım, somun civata aracılığıyla gerdim. Yayı ise bu zincire taktım. Şimdilik iş görüyor. Ne kadar iş görür? Bilyalardan ses geliyor, ölmesini bekliyorum açıkçası.
Çok mantıklıymış zincir işi. pres kazan değilse bilyeler değişip devam edebilir aslında. Yeni alacağınız makineler bunları bile aratır bence.

Çok mantıklıymış zincir işi. pres kazan değilse bilyeler değişip devam edebilir aslında. Yeni alacağınız makineler bunları bile aratır bence.
Pres kazan ne yazık ki. Bir daha Arçelik falan almam. 8kg makine, 2 yay, iki amortisör koymuşlar. En ufak destek bile koymamışlar. Siemensten şaşmak pişmanlıkmış. Onlarda da kart hatası oluyor ama artık onu tamir edenler çok.

Pres kazan ne yazık ki. Bir daha Arçelik falan almam. 8kg makine, 2 yay, iki amortisör koymuşlar. En ufak destek bile koymamışlar. Siemensten şaşmak pişmanlıkmış. Onlarda da kart hatası oluyor ama artık onu tamir edenler çok.
Siemens bosch makine de 2 yay 2 amortisör.
oçm2100 gibi 4 amortisör 1 denge vs artık kalmadı sanırım.

Eski 5kglik makineler ile şu anki 7-8kgler aynı kapasitedeler. Hatta 2-3 yıl önceki 7kg ile şu anki 9kg aynı. Yani siz 8-10-11kg makinede nasıl bunlar şu kadar olur, eski 5kglik makinelerde şunlar bu kadar oluyordu demek mantıksız. bosch simens profilo ile arçelik beko altus grubuplarını kendi aralarında kalite kıyasına sokmak mantıksız. çünkü çoğu malzemeleri ortak.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri