Arçelik çamaşır makinaları

merhaba arkadaşlar,
Arçelik çamaşır makinalarının elektrik şeması elinde olan varmıdır?
teşekkürler

Gerekli olan modelleri iletirseniz elinde olan arkadaşlar mutlaka paylaşacaktır.

ne kadar da ismi ayri olsa Arcelik/Beko/Altus markalari birebir aynidir (sanirim) ben rusyada insaat firmasinda elektrikci olarak calistigimdan , bana sik sik camasir makinasi arizalari geliyor ve bilgisizligimizden yapamiyoruz.(neden bize getiriyorlar? derseniz burdaki serviscilik anlayisi cok garip. yani yok desek dogru olur) bazi makinalarin parca sorunlarini tespit edebiliyoruz. parca bulamadigimiz icin oylece kaliyorlar. bir sure sonrada metal hurdacisina satiyorlar. ve ben parca arastirmaya kalktigimda ise (turkiyeden internetten ) o zaman da genelde Arcelik modelleri cikiyor. o yuzden eger mumkunse Arcelik/Beko/Altus muadil cizelgesi yapabilirseniz , bizlerin neyi nereden bulabilecegimizi kolaylastirmis olursunuz... ?(eger yanlis yere mesaj attiysam ozur dilerim . konuya en yakin burasi diye dusundum)

kolay gelsin

ne kadar da ismi ayri olsa Arcelik/Beko/Altus markalari birebir aynidir (sanirim) ben rusyada insaat firmasinda elektrikci olarak calistigimdan , bana sik sik camasir makinasi arizalari geliyor ve bilgisizligimizden yapamiyoruz.(neden bize getiriyorlar? derseniz burdaki serviscilik anlayisi cok garip. yani yok desek dogru olur) bazi makinalarin parca sorunlarini tespit edebiliyoruz. parca bulamadigimiz icin oylece kaliyorlar. bir sure sonrada metal hurdacisina satiyorlar. ve ben parca arastirmaya kalktigimda ise (turkiyeden internetten ) o zaman da genelde Arcelik modelleri cikiyor. o yuzden eger mumkunse Arcelik/Beko/Altus muadil cizelgesi yapabilirseniz , bizlerin neyi nereden bulabilecegimizi kolaylastirmis olursunuz... ?(eger yanlis yere mesaj attiysam ozur dilerim . konuya en yakin burasi diye dusundum)

kolay gelsin

arçeliğin nesi lazım size mail atarsanız yardımcı olurum.

Test Programı Giris
* Devam eden bir program var ise "Basla / Beklet" tusuna basılarak program beklemeye alınır.
* Makina 'açma/kapama' anahtarından kapatılır.
* Program seçim anahtarından 'pamuklu 90' programı seçilir.
* 'Basla / beklet' tusunu basılarak makine enerjilendirilir. 'Basla / Beklet' ikonu yanıp sönmeye baslar.
* Fonksiyon test programına girilir. 'Basla / Beklet' tusuna basılarak, fonksiyon testi bir adım ilerletilir.
* Isıtma ve sıkma adımında su seviye sensörü hatası varsa adım atlanır.
Test adımları
1
2 Tüm ikonlar yanıp söner.
3 Ekranda "P00" kodu görülür.
4 Tambur saat yönünde 52 d/d hız ile döndürülür.
5 Tambur saat yönünün tersine 52 d/d hız ile döndürülür.
6 Maksimum devirde sıkma yapılacak. Pompa devrede.
7 Ön yıkama gözünden su alınır. 'Basla /Beklet' tusuna basılana kadar su alınır.
8 Ana yıkama gözünden su alınır. 'Basla / Beklet' tusuna basılana kadar su alınır.
9 Yumusatıcı gözünden su alınır. 'Basla /Beklet' tusuna basılana kadar su alınır.
10 Sıcak su gözünden su alınır. 'Basla /Beklet' tusuna basılana kadar su alınır.
Eğer sıcak su opsiyonu yoksa bu adım atlanır.
Su seviyesi uygunsa ısıtıcı devreye girer.
11 Su seviyesi düsükse vanalar açılarak su seviyesi yükseltilir ısıtıcı devreye girer.
Basla / Beklet tusuna basılarak bu adım geçilmemelidir.
12 Pompa çalıstırılacak. Pompa 'P güvenlik + 45 sn' devrede kalacak.
13 Test programı sonu

bu ürün ihraç bir ürün ve türkiyede yok. Bu ürünün muadil ürünü Mutlak arçelik ve yerli beko modellerinde vardır. ama bunu tespit etmemiz çok zor. kartın yeni fiyatı ise 35-45 TL civarında.. Sizin istediğiniz muadil çizelgesini bizim bulup tespit etmemiz ise imkansız

kartın arızası nedir ?test yaptırdınızmı?ayrıca WKD 65100 DİYE BİR MODEL YOK EN YAKIN WKD 65106 VAR !

Beko urununu rusya fabrikasi uretmis... o yuzden muadili turkiye de olmayabilir (bu arada kendi sinifinda en ucuzu oldugundan aliniyor bu makinalar. birde vestel ucuz. onunda fabrikasi var.) bu arada once verdiginiz komutlari bir deneyeyim ondan sonra cevap yazabilirim. birde uyeligimde 20 mesaj olmadigindan ozel mesaja cevap veremiyorum ... hersey icin tesekkurler ... yakin zamanda cevabim olacaktir...

2200 çamasır makinesi su seviye kablo baglantısı lazım olan arkadaslar var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri