Arçelik Çamaşır Makinesi Ön Yıkama Işığı Yanıp Sönüyor

vestige

Üye
Merhaba,
çamaşır makinamın ön yıkama ışığı yanıp sönüyor ve makina çalışmıyor. Araştırmalarıma göre eprom denilen bir arızası var sanırım. Beklet/başlat düğmesine 5 sn basılı tuttum ama değişiklik olmadı. Illa ki yetkili servisi mi çağırmam gerek :( yardımcı olur musunuz??

şimdiden tşkler.

cvp için tşkler , daha net bilgi alabilirsem sevinirim.

makınenızın modelı nedır?
ntc eskı makınlerın termostat dedıgımız parcadır. sıcaklıgı hısseden parça . makıenın arkasını acarsanız ısıtcının uzerınde bulunuyor. ıkılı ınce bır soket 25 derece sıcaklıkda 5 kohm olması lazım.

ön yıkama lambası flaşlıyorsa
1 _ motor arızalı veya kömürleri bitmiş
2 _ ana kartı arızalı

makinanızın modeli nedir? arıza resetlemesi yapın idareten düzelir

merhaba

ustam ntc değişimi ve kontrolü ile ilgili resim v.b gönderebilirmisiniz.3340f için.ön yıkama ışığı yanıp sönüyor.daha önce tahliye pompa değişti+d21 diyod ayağı kesildi+kömürler değişti.idareten resetleyerek kullanıyorum.sanırım akabinde sebebi ntc dir diye düşünüyorum.ne dersiniz.saygılar.

merhaba

ustam ntc değişimi ve kontrolü ile ilgili resim v.b gönderebilirmisiniz.3340f için.ön yıkama ışığı yanıp sönüyor.daha önce tahliye pompa değişti+d21 diyod ayağı kesildi+kömürler değişti.idareten resetleyerek kullanıyorum.sanırım akabinde sebebi ntc dir diye düşünüyorum.ne dersiniz.saygılar.

yardımcı olabilirmisiniz.saygılar.ayrıca ntc değişiminin püf noktaları varmıdır.

resetlemeyi anlatandan Allah razı olsun. Acil yıkamam gereken çamaşırlar vardı yoksa mal gibi kalmıştım:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri