Arçelik Çamaşır Makinalarının Kullanma Kılavuzları

Ustam 4300 un kilavuzunu bulamiyorum birturlu. Yardimci olursan sevinirim. Iyi forumlar

Merhabalar benim de 4300 arcelik makinem var ve D de yikadigimda program sonunu getirmiyor. C ye getirip maneul oyle sktryorum camasirlari. Yardimci olabilir misiniz acaba

Merhabalar benim de 4300 arcelik makinem var ve D de yikadigimda program sonunu getirmiyor. C ye getirip maneul oyle sktryorum camasirlari. Yardimci olabilir misiniz acaba
arcelik ve bosch mekanik kontrol sistemlerinde sentetik çamaşır programlarında sıkma işlemini harici müdahele ile yaptırabilirsiniz yada su tahliye konumuna getirip suyu boşaltınız.
sözünü ettiğiniz durum makinanızın özelliğidir . hata değildir

selam ustalarım benim arcelik 6083 çamasır makınam var ıstıcısı calısmıyor rezıztans saglam gozukuyor kablolarını takıp etdım bır elektronık karta beyaz bır soketler var oraya takılıyor orada rezıztansa cıkış
vermıyor bu konuda yardımcı olurmusunuz tesektur ederım saygılarımla

makine suyu alıp yıkamaya geçtikten sonra beyaz sokete giren 2 kabloyu kısa devre yap.bak bakalım ısıtma yapacakmı eğer ısıtma yaparsa kart üzerindeki ısıtma yaptıran röle arızalı röleyi değiştirin.yada röle bacaklarındaki lehim patlağından dolayı temassızlık vardır.lehimleri tazeleyin.

makine suyu alıp yıkamaya geçtikten sonra beyaz sokete giren 2 kabloyu kısa devre yap.bak bakalım ısıtma yapacakmı eğer ısıtma yaparsa kart üzerindeki ısıtma yaptıran röle arızalı röleyi değiştirin.yada röle bacaklarındaki lehim patlağından dolayı temassızlık vardır.lehimleri tazeleyin.
bakımcı ustam kısa devre yapınca resıstans aktıf oluyor role kontak gecırıyor role aktıf olmuyor role a1 ucu 1 olmuyor hocam teşekürler

röle bobin ayaklarında soğuk lehim olabilir. ntc yi kontrol ediniz.ntc düşük direnç gösteriyorsa ondan dolayıda ısıtma yapmayabilir.

röle bobin ayaklarında soğuk lehim olabilir. ntc yi kontrol ediniz.ntc düşük direnç gösteriyorsa ondan dolayıda ısıtma yapmayabilir.
Hocam bu ntc nin ohm direnci kaç olması gerekiyor.bırde kart baglantı seması varmı?

normal hava sıcaklığında 4-5 kilo ohm arası direnç gösterir ısındıkça direnci 1 kiloohm altına kadar düşer.
tşkler hocam ozaman 4-5 kohm arası ortam sıcaklıgı 2kohm 50-60 derece sıcaklık olur yaklasık benım ntc 1kohm ustunde olması gerekıyor ntc uçları hangısı bır sema yokmu hocam veya bır resım

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri