arç 4900sjs problem

furkano

Üye
makinedeki arıza şu test programında arıza göstermiyor ama hangi programı alırsak alalım program ilerlemiyor.ben ana karttan şüpheleniyorum ama sizin yorumlarınızı da bekliyorum.herkese kolay gelsin hayırlı kazançlar:D

furkano
kapı kilit devrene ki tristörler açık devre acs 08 2 tristör'ü degiştir arıza kodu bekle ön yıkama lanbası yanıp sönmesi gerekiyor .eğer yanıp sönmüyorsa işlem tamam yanıp sönüyorsa eeprom hasar görmüş demektir.

ali abı yanı tam olarak şöyle hiç bir arıza yada led yanıp sonme olayı yok mesela yıkamaya aldıkmı saatlerce yıkama yapıyor yada sıkmaya aldıkmı saatlerce sıkma yapıyor ama bugun sıkmada gıttı :) sadece yıkama kaldı daha once boyle bı arıza ıle karsılaşmamıştım hani düz mantık arızayı gıdermek kolay ama benım için onemli olan neden yanı arızanın nereden kanaklandığı şimdiden teşekkürler

Sadece çamaşır makinesi değil tüm arızalarda analitik düşünmek gerekir. Yani makinelerdeki donanımlar ve bunların programa etki yönlerinin tespit edilmesi. Program bazlı hatalar mutlaka makinenin çalışmayacağı anlamına gelmez.Önemli nokta dış sensör swiç vs hangi adımda etkin olduğu veya güvenlik sisteminin bir öğesi olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Bu metodla aslında karmaşık gibi görünen sistemlerin aslında o kadar zor olmadığını görüyoruz. Boş vakitlerinizde elinizde sağlam olan sistemlerde sadece ölçüm yapmanız(A,V,Hz,Logic) ileride aynı sitemde karşılaşacağınız sorunlarda sürat ve bilinç kazandırır. Kolay gelsin...

sayın furkano
Makineniz çalışıken sular kesilirse, çalışmakta olan
program ilerlemez. Programı devam ettirmek için
Başla/Bekle/iptal basın. Program ilerleyecektir.
arçelik kullanma kılavuzları 4900 sjs 'yi inçeleyiniz 5-6 cı sayfaları !

sayıgı deger ustalara burdan bır daha teşekkurlerımı sunuyorum ilgilendiğiniz için ALLAH emeğinize değer katsın dediğim gibi problem ana karttan kaynaklanıyordu sukur hallettık bır dahakı sorunuma kadar kolay gelsin bol kazançlar :)

Sevgili arkadaşlar sizden ricam arçelik çamaşır makinası (4450ft) kontrol kartında bulunan acs08 denilen parçayı nasıl bulabilirim. veya muadil olarak yerine ne takılabilir. ayak bağlantı şeklini bulamadım. hiç bir katalogta yok. Yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri