ARÇELİK 6060 ET BUL. MAK. SU ALIYOR AMA DEVAM ETMİYOR.

Merhaba arkadaşlar 1 haftadır makine çalışmıyor daha doğrusu su alıyor ve devam etmiyor. 6 programda başlatıyorum (112 dk) başlıyor su alıyor (111 dk) daha gitmiyor. Ne olmuş olabilir yardımcı olabilirmisiniz? Bu durum birdenbire oldu...

Son düzenleme:
Yokmu yardım edecek kimse arkadaşlar. Kartmı, swiçmi pompamı ne olabilir problem

yıkama motoru sıkışmış yada daimi kondansatörü bozulmuş olabilir.

yıkama motoru sıkışmış yada daimi kondansatörü bozulmuş olabilir.

Makineyi çevirdim yıkama motoruna baktım dönüyor yani gözle görülen bir sıkışma yok. daimi kondansatör dediğin kart üzerindeki 1 uf 275 yazan kondansatör(ler) ise ikisinide yeni değiştirdim zaten ama nafile hala ilerlemiyor suyu alıp kalıyor öylece saatide ilerlemiyor. İlgilendiğin için teşekkür ederim bakımcıı

Makineyi çevirdim yıkama motoruna baktım dönüyor yani gözle görülen bir sıkışma yok. daimi kondansatör dediğin kart üzerindeki 1 uf 275 yazan kondansatör(ler) ise ikisinide yeni değiştirdim zaten ama nafile hala ilerlemiyor suyu alıp kalıyor öylece saatide ilerlemiyor. İlgilendiğin için teşekkür ederim bakımcıı

sadece sirkilasyon motorunu tst etmek için program düğmesini 7. konuma getirip başla-ur tuşuna basılı tutup makinaya enerji veriniz bu adımda sadece motor çalışır vede susuz çalışır 3-5 sn'den fazla çalıştırmayın..

genel test için ise program cihazını 2. konuma alıp başla -dur butonuna basılı iken makinaya enerji verin.teste girer..her hangi bir arıza var ise H.. ile başlıyan uyarı yazısı çıkar..

H1:hafıza arızası.
H2:kirlilik sensörü
H3:3 yollu vana
H4:NTC
H5:su giriş vanası
H6:su kesik
H7:ısıtıcı arızası..

sadece sirkilasyon motorunu tst etmek için program düğmesini 7. konuma getirip başla-ur tuşuna basılı tutup makinaya enerji veriniz bu adımda sadece motor çalışır vede susuz çalışır 3-5 sn'den fazla çalıştırmayın..

genel test için ise program cihazını 2. konuma alıp başla -dur butonuna basılı iken makinaya enerji verin.teste girer..her hangi bir arıza var ise H.. ile başlıyan uyarı yazısı çıkar..

H1:hafıza arızası.
H2:kirlilik sensörü
H3:3 yollu vana
H4:NTC
H5:su giriş vanası
H6:su kesik
H7:ısıtıcı arızası..

Dediklerinizi yaptım

7 konumda motor çalışıyor. Sıkıntı yok

2 konumda teste soktum H3 H5 ve H6 Hatasını gösterdi. İnşallah ufak bir arızadır. Şimdi ne yapmam gerekiyor. hangi parçalar değişecek.

H6 : Kontrol edildi Su geliyor ve filtre açık

Son düzenleme:
Arkadaşlar H3 ve H5 hatasını giderdim ama H6 hatasını gideremedim yardımcı olurmusunuz lütfen. Makine suyu çok yavaş ve az alıyor ventilden kaynaklanabilirmi?

Son düzenleme:
Su sayacdan, ventilden, su cebinden, muslukdan olabilir.buyuk ihtimal ventil

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Su basıncı düşük değil ise su sayaç karti kontrol edilmeli.su sayaci okumaz ise biraz su alir ve beklemeye gecer. ;)

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Ventil kontrol et eger gecis warsa bobin aciyorsa su cebine girise bak tikanmada olabilir o arada sayacida kontrol etms olursun ...su sayaç arzaliysa beklemez suyu saymaz hata kodu cikana kadar alir en son sasi tasma arzasi verir kolay gelsin...

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri