ARÇELİK 6045 NG KAPANIP AÇILIYOR

ancora

Üye
Herkese Merhaba

Arçelik 6045 NG bulaşık makinemiz çalıştırdıktan bir süre sonra ( üstten 2 ışık yandıktan bir süre sonra ) kapanıp açılmaya başlıyor. Sanki elektrik kesilip tekrar geliyor. Resetleme yaptıktan sonra nadiren programı tamamlayıp yıkadığıda oluyor.

Ben kartını söküp baktığımda rölenin erimiş olduğunu gördüm. Röleyi yenisi ile değiştirdim. Ayrıca voltaj girişinin kart üzerindeki bağlantısında soğuk lehim vardı tam temas etmiyordu. Onuda yeniden lehimledim.
Elektirk hattında bir problem gözükmüyor.

Ancak bütün bunlara rağmen makine hala aynı problem ile kapanıp açılıyor. Özel servisi aradım sorunun kartta olduğunu ve değişmesi gerektiğini belirtti. Daha önce iyi yıkamadığı için kendisini çağırmıştık ve kartı tamir ettirmişti.

Uzman arkadaşlarıma sorum şu; Eğer bu sorun karttan diyorsanız kartını Ankara da bulabileceğim bir yer var mı?

EK : Kart resimleri.
Sunu1.jpg

Aynı sorun benim makinede de var. Makine ön yıkamada normal şekilde çalışıp yıkamayı bitiriyor.
2. yıkamaya geçtiğinde yıkama motorunu çalıştırıp makinenin elektriğini kesiyor ve tekrar çalışıyor ve tekrar kesiyor bu şekilde devam ediyor. Resistans ve bütün ekipmanları test ettim çalışıyor. Sorunu kart olarak düşünüyorum. Üzerindeki röle erimiş onuda değiştirdim ama sorun düzelmedi ne yapmam gerekir?
ancona ,rumuzlu arkadaş sizin makina düzeldimi?

elektronik kartınızın tamir edilmesi gerekli 0536 462 18 59 dan bana ulaşırsanız istanbuldayım kartı getirir yada gönderirsiniz tamir edip size yollarım.

Kartın üzerindeki 1uf ve 22 nf kondansitörleri değiştirdim ve sorun ortadan kalktı.
Usta Murat , ustama verdiği bilgi için çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Kartın üzerindeki 1uf ve 22 nf kondansitörleri değiştirdim ve sorun ortadan kalktı.
Usta Murat , ustama verdiği bilgi için çok teşekkür ediyorum.
Aynı arıza bendeki BEKO 3503 SE Bulaşık Makinesinde de oluyordu.
Kart üzerindeki 1 uf (mavi renkli büyük dikdörtgen) kondansatörü değiştirdim ve düzeldi.
Elimi atmışken Röle'yi de değiştirdim, iyi oldu.
Murat Usta'ya bende de teşekkürler.

Son düzenleme:
benzer bir sorunu ben yasıyorum.. yuvar kapasitörler görünürde bir şişme yok. üstten sisme olmadıgı halde sorun olma ihtimali var mı ? mavi büyük kutu olan üzerinde ise 1U5 K275 x2 pcx2 337 MKP 40/100/21 275V yazıyor.. bu mavi kutu olanı nereden bulurum. nette satan pek bulamadım.

makina arcelik 9230 I - A306 1899450105 kartı var. rölelerde vs dis gorunuste bir sorun yok

benzer bir sorunu ben yasıyorum.. yuvar kapasitörler görünürde bir şişme yok. üstten sisme olmadıgı halde sorun olma ihtimali var mı ? mavi büyük kutu olan üzerinde ise 1U5 K275 x2 pcx2 337 MKP 40/100/21 275V yazıyor.. bu mavi kutu olanı nereden bulurum. nette satan pek bulamadım.

makina arcelik 9230 I - A306 1899450105 kartı var. rölelerde vs dis gorunuste bir sorun yok
İstanbul avcılara yakınsan gel yardımcı olurum

Aynı sorun bendede oluştu. Kartı söktüm. Gözle görülen röle yanmış. Röle ve kondansatorleri internette nereden temin edebilirim. Aydindayim bulamıyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri