ARÇELİK 6045 NG KAPANIP AÇILIYOR

ancora

Üye
Herkese Merhaba

Arçelik 6045 NG bulaşık makinemiz çalıştırdıktan bir süre sonra ( üstten 2 ışık yandıktan bir süre sonra ) kapanıp açılmaya başlıyor. Sanki elektrik kesilip tekrar geliyor. Resetleme yaptıktan sonra nadiren programı tamamlayıp yıkadığıda oluyor.

Ben kartını söküp baktığımda rölenin erimiş olduğunu gördüm. Röleyi yenisi ile değiştirdim. Ayrıca voltaj girişinin kart üzerindeki bağlantısında soğuk lehim vardı tam temas etmiyordu. Onuda yeniden lehimledim.
Elektirk hattında bir problem gözükmüyor.

Ancak bütün bunlara rağmen makine hala aynı problem ile kapanıp açılıyor. Özel servisi aradım sorunun kartta olduğunu ve değişmesi gerektiğini belirtti. Daha önce iyi yıkamadığı için kendisini çağırmıştık ve kartı tamir ettirmişti.

Uzman arkadaşlarıma sorum şu; Eğer bu sorun karttan diyorsanız kartını Ankara da bulabileceğim bir yer var mı?

EK : Kart resimleri.Sunu1.jpg

Ekli dosyalar

usta murat

Üye
kart üzerindeki 2 silindir kondansatörü ve büyük olan mavi dikdörtgen kapasitörü degiştirin sorun çözülecektir...

ancora

Üye
kart üzerindeki 2 silindir kondansatörü ve büyük olan mavi dikdörtgen kapasitörü degiştirin sorun çözülecektir...
Hocam teşekkür ederim dediğiniz gibiyse beni kart değiştirmekten kurtaracaksınız. Entegre sağlam o zaman.

omurkosem

Üye
Aynı sorun benim makinede de var. Makine ön yıkamada normal şekilde çalışıp yıkamayı bitiriyor.
2. yıkamaya geçtiğinde yıkama motorunu çalıştırıp makinenin elektriğini kesiyor ve tekrar çalışıyor ve tekrar kesiyor bu şekilde devam ediyor. Resistans ve bütün ekipmanları test ettim çalışıyor. Sorunu kart olarak düşünüyorum. Üzerindeki röle erimiş onuda değiştirdim ama sorun düzelmedi ne yapmam gerekir?
ancona ,rumuzlu arkadaş sizin makina düzeldimi?

bakımcıı

Usta Üye
elektronik kartınızın tamir edilmesi gerekli 0536 462 18 59 dan bana ulaşırsanız istanbuldayım kartı getirir yada gönderirsiniz tamir edip size yollarım.

omurkosem

Üye
Kartın üzerindeki 1uf ve 22 nf kondansitörleri değiştirdim ve sorun ortadan kalktı.
Usta Murat , ustama verdiği bilgi için çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Kartın üzerindeki 1uf ve 22 nf kondansitörleri değiştirdim ve sorun ortadan kalktı.
Usta Murat , ustama verdiği bilgi için çok teşekkür ediyorum.
Aynı arıza bendeki BEKO 3503 SE Bulaşık Makinesinde de oluyordu.
Kart üzerindeki 1 uf (mavi renkli büyük dikdörtgen) kondansatörü değiştirdim ve düzeldi.
Elimi atmışken Röle'yi de değiştirdim, iyi oldu.
Murat Usta'ya bende de teşekkürler.

Son düzenleme: